Kryptowaluty alternatywne powoli łapią oddech. Wieloryby upodobały sobie szczególnie jeden token

Kryptowaluty odpoczywają po ostatnich spadkach, a gwałtowne ruchy pozostają na razie kwestią ewentualnej przyszłości. W międzyczasie platforma analityczna Santiment, zajmująca się m.in. śledzeniem tego co dzieje się w sektorze krypto „na łańcuchu” czyli on-chain, twierdzi, że pojawiają się oznaki ożywienia na altcoinach. Wśród ww. projektów najbardziej wyróżnia się projekt Chainlink ($LINK), a przyczyną takiego stanu rzeczy ma być agresywna akumulacja kryptowaluty przez dużych hodlerów, potocznie zwanych wielorybami.

Wieloryby chcą więcej kryptowaluty Chainlink

W najnowszym tweecie analitycy platformy Santiment rzucają trochę światła na aktualną sytuację w niszy altcoinów na rynku krypto. Dane ekspertów pokazują, że token $LINK przyciąga uwagę dużych inwestorów w sposób dużo bardziej zauważalny niż konkurencyjne projekty. Podmioty te zgromadziły łącznie tokeny LINK o wartości 10 milionów dolarów w ciągu zaledwie trzech ostatnich dni.

W raporcie podkreślono, że istnieje obecnie 3 127 portfeli posiadających między 10 000 do 100 000 tokenów LINK. Wielkość ta stanowi najwyższą liczbę adresów w tym przedziale od 3 grudnia 2022 r.

Zobacz też: Nie tylko nas męczy skwar. Fale upałów wpływają negatywnie na wydobycie Bitcoin-a

Kurs $LINK pozostaje w trendzie bocznym

Wielu uczestników rynku kryptowalut interpretuje nową akumulację jako byczy sygnał, sugerujący, że na horyzoncie może pojawić się pozytywna wiadomość oraz aprecjacyjna tendencja na tokenach LINK. Czy tak jednak będzie?

W momencie powstawania tego tekstu Chainlink ($LINK) notowany jest na wolnym rynku po cenie 6,27 USD za monetę. Długoterminowo kryptowaluta znajduje się w trendzie bocznym, uporczywie odmawiając uruchomienia silników, i to pomimo dobrej technologii oraz licznych pozytywnych wiadomości dla projektu.

Kurs Chainlink, źródło: CMC

Czym jest Chainlink

Chainlink (LINK) to kryptowaluta i platforma orakularna (ang. Oracle Network – przyp. red.), która umożliwia dostarczanie zdecentralizowanych i wiarygodnych danych z rzeczywistego świata do smartkontraktów na blockchainie. Sieć Chainlink skupia się na decentralizacji, umożliwiając wielu operatorom węzłów dostarczanie danych, co zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność systemu.

LINK to token używany w sieci Chainlink do płacenia za usługi operatorów węzłów i zabezpieczania sieci. Projekt ma wiele zastosowań w różnych dziedzinach znanych z codziennego życia, takich jak finanse, ubezpieczenia, gry online i wiele innych, gdzie dokładne i wiarygodne dane są kluczowe dla normalnej działalności operacyjnej. Chainlink stanowi ważny element ekosystemu kryptowalut, pozwalając na bardziej zaawansowane interakcje między blockchainami a światem rzeczywistym.

Zastrzeżenie: Tekst ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady inwestycyjnej w rozumieniu polskiego prawa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze