Walmart zatrudni specjalistę ds. kryptowalut

Zgodnie z treścią ogłoszenia opublikowanego kilkanaście godzin temu na LinkedIn, Walmart – jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sprzedawców detalicznych w USA – poszukuje specjalisty ds. kryptowalut.

W ogłoszeniu napisano, że firma „poszukuje wizjonerskiego lidera”, który zajmie – jak to zostało określone – pozycję lidera w dziedzinie walut cyfrowych i kryptowalut. Osoba ta miałaby stworzyć strategię cyfrowej waluty dla dużego sklepu sieci.

„Będziesz odpowiedzialny za opracowanie strategii waluty cyfrowej i mapy drogowej produktu” – czytamy w ogłoszeniu. „Jako ekspert w zakresie technologii związanych z walutami cyfrowymi / kryptowalutami i blockchain, będziesz kierować wizją mapy drogowej w zakresie możliwości rozwoju oraz samego produktu”.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie również odpowiedzialna za „identyfikowanie obszarów inwestycyjnych w zakresie kryptowalut i zawiązywanie strategicznych partnerstw w tym zakresie”.

Z treści ogłoszenia nie wynika jasno, jakie produkty dana osoba miałaby wprowadzić na rynek. Ogłoszenie o pracę zostało opublikowane kilka tygodni po tym, jak pojawiły się plotki, że rywal Walmart, Amazon, jest gotowy na wejście na rynek kryptowalut. Amazon również dał ogłoszenie o pracę dla lidera ds. walut cyfrowych i blockchain.

Mimo to Amazon zaprzeczył doniesieniom, jakoby miał zacząć akceptować BTC jako formę płatności:

Pomimo naszego zainteresowania tą przestrzenią, spekulacje, które pojawiły się wokół naszych konkretnych planów dotyczących kryptowalut, nie są prawdziwe”powiedział pod koniec lipca rzecznik Amazona.

„Skupiamy się na badaniu, jak to może wyglądać dla klientów robiących zakupy w Amazon”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze