W Tesla Gigafactory „nie ma” bitcoinowych bitomatów

Tajemniczy bitomat na terenie Tesla Gigafactory w Nevadzie przykuł uwagę samego Elona Muska. Poznajcie szczegóły sprawy…

Co Elon Musk sądzi o bitcoinie? To zagadnienie niemal tak samo enigmatyczne, jak osobowość samego CEO Tesli. Jeśli dodać do tego fakt, że Musk nie bardzo zdaje sobie sprawę z obecności bitcoinowych bitomatów rozsianych przy jego fabrykach na całym świecie, robi się z tego jeszcze większa „zagadka”.

W jednym z ostatnich tweetów, Elon Musk zaprzeczył, jakoby takie urządzenie miało znajdować się na terenie Tesla Gigafactory w Nevadzie:

Bitomat w Tesla Gigafactory

Tajemniczy bitomat LibertyX został zlokalizowany na Google Maps na terenie Tesla Gigafactory w Nevadzie. Zakład tesli znajduje się na powierzchni 1,9 mln stóp kwadratowych. Tweeta na ten temat udostępnił CEO Fold – Will Reeves:

LibertyX to jeden z największych dostawców bitomatów na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. O fakcie dostępności BTC dla pracowników Tesli nie omieszkał wspomnieć również Finbold.

CEO firmy LibertyX, Chris Yim poinformował, że nowe bitomaty są dostępne w okolicach fabryki od sierpnia tego roku. Oprócz zakładu w Nevadzie, pracownicy koncernu Muska, mogą korzystać z urządzeń do wymiany kryptowalut na terenie zakładów produkcyjnych w Kalifornii i w Japonii.

Elon Musk a Bitcoin

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, jaki stosunek do kwestii kryptowalut ma ekscentryczny milioner. Nie tak dawno informowaliśmy Was o wyznaniu Muska odnośnie tego, ile BTC ma w swoim portfelu:

W styczniowym podcaście Musk informował, że szczególnie niepokoją go przypadki nielegalnego wykorzystywania kryptowalut:

Istnieją transakcje, które nie mieszczą się w zakresie prawa – oczywiście jest mnóstwo różnych regulacji w różnych państwach – i normalnie rzecz biorąc ludzie używają w tych celach gotówki. Aby doszło do nielegalnych transakcji, gotówka musi być również przeznaczona na legalne transakcje. Potrzeba pomostu pomiędzy tym, co nielegalne a tym, co legalne. W tym miejscu do gry wchodzą kryptowaluty.”

Pełnej wersji podcastu możecie wysłuchać tutaj:

Tesla Teslą. A co u nas?

Zachęcam do zapoznania się z ofertą bitomatów FlyingAtom. Zespół nie spoczywa bynajmniej na laurach i cały czas prze do przodu. Kto wie, może kiedyś sam Elon Musk będzie wymieniał w jej urządzeniach dolary na BTC:)?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze