Uśpiony wieloryb posiadający 10% podaży zaczyna przenosić tokeny SHIB. Czy to początek końca?

Uśpiony wieloryb Shiba Inu (SHIB), posiadający ponad 100 bilionów tokenów SHIB (ok. 10% całkowitej podaży) nagle obudził się aby przeprowadzić serię ogromnych transakcji w okolicy 13 lipca 2023 r. Wieloryb przeniósł oszałamiające 10 bilionów tokenów SHIB, co odpowiada około 30 milionom dolarów, na osiem świeżych, nowych adresów, budząc obawy wśród uczestników rynku o potencjalne załamanie się rynku.

SHIB happens

Shiba Inu to do niedawna drugi najpopularniejszy mem-coin po słynnym Dogecoinie (obydwa wzorowane na tym samym psie rasy Shiba Inu). Aktualnie mają one jeszcze konkurenta w postaci kryptowaluty PEPE, która w szczytowej formie, jeszcze w czasie krypto zimy, osiągnęła blisko 2 miliardy dolarów kapitalizacji całkowitej.

Platforma analityki on-chain o nazwie Lookonchain zwróciła uwagę na ruchy wieloryba jako pierwsza, podsuwając ciekawskim pod nos dodatkowe dane pochodzące z eksploratora Etherscan. Według ekspertów lewiatan wykonał łącznie 20 transakcji, z których każda obejmowała 500 miliardów tokenów SHIB. Najpierw puszczono transakcję testową w wys. 107 sztuk kryptowaluty, a następnie puszczono właściwe transze porozdzielane na różne adresy.

Źródło: Etherscan

To, co czyni tę dystrybucję zastanawiającą jest fakt, że wieloryb ten był nieaktywny na blockchainie przez długi czas. Jego ostatnia zarejestrowana transakcja miała miejsce aż 157 dni temu i było to zasilenie pochodzące z amerykańskiej giełdy Coinbase. Teraz, wraz z nagłym wznowieniem aktywności przez śpiocha, w społeczności hodlerów psiej monety pojawiły się obawy o potencjalne, długofalowe konsekwencje wysypu rynkowego na tak dużą skalę. Czy będą kolejne zrzuty?

Zobacz też: Rewolucja! Google Play otwiera się na NFT i kryptowaluty w grach i aplikacjach na Androida

Informacje ściśle poufne

Analitycy Lookonchain zainteresowali swoim tweetem pracowników portalu zajmującego się profesjonalnie wizualizacjami danych z sektora Web 3.0 o nazwie Bubblemaps. Według komentarza zawartego przez nich w formie tweeta, kontrowersyjny portfel uważany jest za należący do jednego z członków zespołu projektu. Nabył on w 2020 roku aż 103,3 bilionów tokenów SHIB przy początkowej inwestycji w wysokości 38 ETH (około 14 000 USD po ówczesnym kursie).

https://twitter.com/bubblemaps/status/1679402737455202305?s=20

Podczas gdy społeczność skupiona wokół meme-coina Shiba Inu zastanawia się czy czeka ich systematyczna deprecjacja kryptowaluty, kurs SHIB wynosi ok. 0,000032 zł (według danych Coinbase na moment powstawania tego tekstu) i znajduje się w długoterminowym kanale spadkowym. Na szczytach 9 września 2021 r. token wart był ok. dziesięciokrotnie więcej, bo aż 0,000344 zł. Nie należy jednak bezpodstawie zakładać, że cena powróci w te rejony, a jeśli już, to że nastąpi to wkrótce.

Źródło: Coinbase

Zastrzeżenie: przedstawione w tekście informacje mają charakter informacyjny i nie stanowią porady inwestycyjnej. Mem-coiny to najbardziej ryzykowne ze wszystkich kryptowalut, które same w sobie stanowią ryzykowne aktywa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze