Rewolucja! Google Play otwiera się na NFT i kryptowaluty w grach i aplikacjach na Androida

Lawina zaczyna się powoli. Google Play, największy na świecie sklep / biblioteka z aplikacjami dla użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym Android ogłosiła właśnie decyzję o zezwoleniu deweloperom na integrację tokenów niezamiennych (ang. NFT – non-fungible token – przyp. red.) i innych tokenizowanych aktywów w swoich aplikacjach i grach znajdujących się w zasobach sklepu. Posunięcie to stanowi znaczący krok w kierunku wykorzystania potencjału technologii blockchain i zapewnienia użytkownikom nowych i ekscytujących doświadczeń cyfrowych.

Kryptowaluty trafią do każdego smartfonu z Google Play

Zgodnie z nowymi wytycznymi, deweloperzy, którzy zdecydują się zintegrować aktywa cyfrowe ze swoimi aplikacjami, muszą w przejrzysty sposób ujawnić obecność elementów opartych na blockchainie za pośrednictwem Konsoli Play. Ujawnienie to ma na celu zapewnienie, że użytkownicy będą świadomi istnienia tych transformacyjnych technologii w aplikacjach z których korzystają.

Joseph Mills, Group Product Manager w Google Play, wyraził entuzjazm na temat możliwości, jakie niosą ze sobą nowe zmiany. Mills stwierdził, że to dostosowanie polityki sklepu umożliwi programistom ponowne wyobrażenie sobie tradycyjnych gier poprzez włączenie treści należących do użytkowników i sprzyja lojalności użytkowników dzięki unikalnym nagrodom w postaci tokenów NFT.

Jednym z kluczowych partnerów inicjatywy Google jest Reddit, wiodące na świecie forum internetowe, której kolakcja NFT pt. Avatars odniosła niezwykły sukces. Warto nadmienić, że Reddit umyślnie unikał nawiązać do nazwy NFT przez złe konotacje podczas rynku niedźwiedzia. Zamiast tego użyli nazwy „digital collectibles”, czyli „cyfrowe aktywa kolekcjonerskie. Matt Williamson, starszy menedżer ds. inżynierii w Reddicie podkreślił, że zaktualizowane wytyczne mają na celu ustanowienie równych szans, które promują zaufanie użytkowników i odpowiedzialne korzystanie z technologii blockchain. Partnerstwo między Google i Reddit podkreśla uznanie przez branżę transformacyjnego potencjału tokenów NFT.

Źródło: Reddit

Jednak Google Play kładzie również duży nacisk na ochronę użytkowników i zaufanie. Aby zachować integralność i chronić użytkownika końcowego, deweloperom zabrania się promowania lub gloryfikowania potencjalnych zysków z grania lub handlu aktywami tokenizowanymi. Jest to zgodne z istniejącymi przepisami Google Play dotyczącymi hazardu, gier i konkursów za prawdziwe pieniądze. Aplikacje, które nie spełniają wymagań kwalifikacyjnych dla promocji hazardowych, nie mogą zachęcać do zakupu przedmiotów w grze, takich jak skrzynki z łupami, z oczekiwaniem wygrania NFT.

Nowy rok, nowy ja

Zobacz też: Mark Yusko: macie od 10 do 12 miesięcy aby akumulować BTC i kryptowaluty. Oto dlaczego

Zmienione podejście Google do aplikacji opartych na blockchainie wskazuje na nowy rozdział w relacjach gigantów technologicznych ze światem Web3.0. Wcześniej firma była ostrożna, zakazując nawet aplikacji do wydobywania kryptowalut w 2018 roku. Jednak ostatnie wydarzenia sprawiły, że Google Play bardziej otwarcie przyjmuje innowacje Web3.0. W 2022 roku Google Play zezwolił na uruchomienie ArDrive Mobile, zdecentralizowanej aplikacji do przechowywania danych, i umieściło w bibliotece Axie Infinity: Origins na wybranych rynkach światowych. Ponadto Google Cloud uruchomiło na początku tego roku inicjatywę mającą na celu wspieranie programistów Web3.0 w postaci akceleratora start-upów, zwiększając w ten sposób ich zaangażowanie w kiełkujący ekosystem.

Chociaż konkretny harmonogram wdrożenia nowych rozwiązań nie został jeszcze ujawniony, Google Play planuje przeprowadzić testy nowych doświadczeń z wybraną grupą programistów. Użytkownicy mogą spodziewać się wstępnych wyników tych transformacyjnych aktualizacji późnym latem. Pełne wdrożenie nowej polityki spodziewane jest jeszcze w tym roku, zapoczątkowując erę, w której użytkownicy mogą angażować się w tokenizowane zasoby i NFT w swoich ulubionych grach i aplikacjach.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze