Twórca Ethereum szczerze nienawidzi XRP. Twierdzi, że ETH i BTC należą się przeprosiny

Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, ponownie zwrócił uwagę na centralizację XRP, piątej co do wielkości kryptowaluty na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. W niedawnym wywiadzie ostro skrytykował on Ripple, nazywając ją „całkowicie scentralizowaną”. Wypowiedział się na ten temat, omawiając kwalifikacje, jakie muszą spełniać projekty krypto, aby być uważane za część tej przestrzeni.

RIpple, przeproś Ethereum i Bitcoina!

„Projekty krypto nie muszą być zdecentralizowane,” stwierdził Buterin. „IOTA i XRP są nadal całkowicie scentralizowane, ale nadal są wymieniane jako aktywa krypto na CoinMarketCap.”

Buterin zwrócił także uwagę na brak przeprosin ze strony XRP. Te – jego zdaniem – należą się za zwrócenie do rządu USA z prośbą o faworyzowanie jej na rzecz Bitcoina i Ethereum.

– XRP nie przeprosił za napisanie dokumentów do rządu USA, mówiąc, że powinny być faworyzowane w stosunku do Bitcoin i Ethereum, twierdząc, że te są kontrolowane przez Chiny – powiedział Buterin.

Może Cię także zainteresować: Donald „kryptowaluty to katastrofa” Trump lokuje pieniądze w Ethereum

Stanowcza reakcja Społeczności XRP

Jak można się było spodziewać, zaangażowani członkowie społeczności XRP na komentarze współzałożyciela Ethereum zareagowali jak byk na krwistoczerwoną płachtę. Znany entuzjasta XRP, Riz.XRP, stwierdził, że Buterin „niszczy” XRP i inne projekty krypto poza Bitcoinem i Ethereum. Z kolei inni entuzjaści Ripple poszli o krok dalej i podzielili się dowodami, że ETH jest scentralizowane jeszcze bardziej niż XRP.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Buterin krytykuje XRP. W 2020 roku otwarcie nawoływał entuzjastów Ethereum, aby nie stawali w obronie Ripple w jego sądowej walce z SEC.

W swojej uwadze w tweecie przypomniał zgłoszenie Ripple’a z grudnia 2020 r.. Sklasyfikowało ono Ethereum (ETH) jako cyfrowy zasób kontrolowany przez Chiny. Vitalik powiedział to w odpowiedzi członkowi społeczności ETH, który napisał, że gdyby nowe przepisy ograniczały XRP, nie przejmowałby się tym.

XRP straciło prawo do ochrony w momencie, kiedy próbowali wrzucić nas pod autobus jako „kryptowaluty kontrolowane przez Chiny”.

Vitalik Buterin, założyciel Ethereum

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze