Donald „kryptowaluty to katastrofa” Trump lokuje pieniądze w Ethereum

W ostatnim „Financial Disclosure Report” z 2023 roku były prezydent USA, Donald Trump, wyjawił, że posiada między 250 000 a 500 000 dolarów ulokowanych w kryptowaluty, konkretnie ETH. Wygląda na to, że stan ten jest związany ze sprzedażą jego kolekcji NFT, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku.

Trump posiada Ethereum

Trump postanowił sprzedać swoją kolekcję NFT, prawdopodobnie w celu sfinansowania przyszłorocznej kampanii wyborczej. Istnieje też prawdopodobieństwo, że środki były mu potrzebne na pokrycie części znacznych kosztów prawnych, które obecnie ponosi.

W grudniu 2022 roku Trump ogłosił, że wypuszcza „kolekcję z limitowanej edycji” 44 000 NFT reprezentujących karty kolekcjonerskie. Zdobiły je kreskówki, które przedstawiały Trumpa w różnych strojach, takich jak kamuflaż myśliwego, kombinezon spawacza czy kostium superbohatera. Karty za 99 $ wyprzedały się w ciągu jednego dnia. Trump i jego partner, firma o nazwie NFT INC LLC, wypuścili drugą partię w kwietniu. Ta również zeszła jak świeże bułeczki.

Sprzedaż NFT rzecz jasna przyniosła mu także kryptowaluty, które wciąż przechowuje w portfelu krypto. Można przypuszczać, że są to głównie ETH lub stablecoiny na Ethereum (USDC, USDT). Nie Bitcoin, który rzecz jasna nie może być przechowywany w takim portfelu. Nie można jednak wykluczyć, że posiada również kilka WBTC (Wrapped Bitcoin), czyli tokenów reprezentujących Bitcoin.

Może Cię zainteresować: Rewolucja na ulicach San Francisco. Taksówki bez kierowców mają zielone światło

Od „kryptowaluty to katastrofa” do setek tysięcy dolarów w krypto

Według danych branżowego Forbesa, sprzedaż NFT wygenerowała łączny dochód ponad 8,9 miliona dolarów. Z tego 298 000 $ trafiło bezpośrednio do kieszeni Trumpa jako opłata licencyjna. Jest to w pełni zgodne z wartością jego portfela krypto. Warto zauważyć, że ogólny majątek Trumpa wynosi około 2,5 miliarda dolarów, więc kryptowaluty stanowią mniej niż 0,1% zgromadzonych przez niego aktywów.

Najbardziej intrygujące jest to, że w 2021 roku, ponad rok przed wprowadzeniem swojej kolekcji NFT, Trump wyraźnie stwierdził, że „kryptowaluty są katastrofą”. Jego najnowsze poczynania na rynku pokazują, że takie deklaracje mogły być przesadzone albo nie wręcz zakłamujące rzeczywistość.

Fakty są takie, że Trump jest pierwszym amerykańskim politykiem wysokiego szczebla, który posiada ETH lub jakąkolwiek inną kryptowalutę. Przynajmniej, jeśli bierzemy pod uwagę w pełni oficjalne i sprawdzone dane.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze