Trwa wyścig z czasem. Tylko do końca lutego inwestujący w kryptowaluty mają czas na przejście na licencjonowane platformy

Hongkońska Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) wydała dziś komunikat, w którym wzywa podmioty do inwestowania w kryptowaluty wyłącznie za pośrednictwem licencjonowanych giełd.

Apel nieprzypadkowo opublikowano dzisiaj, ponieważ do 29 lutego wszystkie giełdy kryptowalut w Hongkongu muszą uzyskać lub ubiegać się o licencję platformy obrotu aktywami wirtualnymi (VATP).

Lista licencjonowanych platform

W komunikacie podkreślono, że jeśli inwestorzy aktywów wirtualnych nie mają pewności co do statusu platformy wymiany, z której korzystają, powinni sprawdzić listę platform obrotu aktywami wirtualnymi sporządzoną przez organ regulacyjny. „Inwestorzy powinni sprawdzić, czy VATP znajduje się na 'Liście licencjonowanych platform obrotu aktywami wirtualnymi’ lub 'Liście kandydatów na platformy obrotu aktywami wirtualnymi” – czytamy w dokumencie. „Platformy VATP znajdujące się na 'Liście licencjonowanych platform obrotu aktywami wirtualnymi’ są formalnie licencjonowane przez SFC. Podmioty VATP znajdujące się na „Liście kandydatów na platformy obrotu aktywami wirtualnymi” obejmują podmioty VATP działające w Hongkongu, które złożyły wnioski o licencję do SFC w dniu 29 lutego 2024 r. lub wcześniej” – napisano.

Podmiot zwraca również uwagę, że wszystkie podmioty, które inwestują obecnie w kryptowaluty za pośrednictwem nielicencjonowanych platform muszą zamknąć swoje rachunki do 31 maja lub przenieść swoje udziały na licencjonowane platformy. „SFC przypomina jednak opinii publicznej, że wnioski złożone przez wnioskodawców na „Liście wnioskodawców platform handlu aktywami wirtualnymi” są nadal przetwarzane i mogą – ale nie muszą – zostać zatwierdzone; w związku z tym handel na tych platformach wiąże się z ryzykiem” – dodała SFC.

Zobacz też: Ogłosili upadłość. Teraz walczą o zgodę na sprzedaż aktywów powierniczych o wartości 16 miliardów dolarów

JPEX, kryptowaluty i wielki przekręt

W ubiegłym roku podmiot opublikował nazwy wszystkich działających w Hongkongu licencjonowanych platform kryptowalutowych, wraz z tymi, które ubiegały się o licencję. Działanie to, mające na celu zapewnienie pełnej transparentności, miało miejsce po tym, jak doszło do skandalu w związku z giełdą kryptowalutową JPEX. Ofiary tej platformy straciły łącznie około 178 milionów dolarów. Przypomnijmy: 15 września 2023 r. giełda wprowadziła podwyżki opłat za wypłatę środków do poziomu 999 Tetherów. Ostatecznie sytuacja okazała się na tyle poważna, że władze Hongkongu zwróciły się o pomoc do Interpolu i innych międzynarodowych organów ścigania. Przedstawiciele JPEX bronili się twierdząc, że próbowali zarejestrować się w odpowiednich organach, jednak zostali „niesprawiedliwie” potraktowani przez SFC.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
17 dni temu

Może warto przy takim artykule podać listę tych giełd, które są ok.

Art33
Art33
17 dni temu

Może również warto w tytule artykułu zaznaczyć że chodzi o Hong Kong. Bo gdybym wiedział to w ogóle bym nie czytał tego.

Piotr
Piotr
17 dni temu
Odpowiedz do  Art33

Właśnie o to chodzi, żebyś przeczytał i reklamy wyświetlił

Pablitto
Pablitto
17 dni temu

Zapraszam na aplikację dzięki której wykopiesz krypptowalute ice network za darmo.
https://ice.io/@pablitto.0241

4
0
Dodaj komentarzx