Justin Sun uruchamia HTX DAO. „Naszym celem jest decentralizacja wymiany kryptowalut”

Analiza poszczególnych giełd kryptowalut pokazuje, że wiele z nich w jakiś sposób wykazuje cechy centralizacji. Zdaniem Justina Suna może ona przynieść wiele słabości w procesie decyzyjnym – i stąd też wziął się pomysł na powstanie HTX DAO.

– Ludzie mogą czuć się niepewnie co do przejrzystości aktywów, sposobu, w jaki giełdy kontrolują te aktywa, a nawet przejrzystości samych giełd – powiedział Justin Sun, potentat kryptowalut i członek Globalnej Rady Doradczej HTX, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w związku z uruchomieniem HTX DAO w miniony piątek w Singapurze.

Czym jest HTX DAO?

Sun wyraził przekonanie, że jedynie poprzez decentralizację branże blockchain i giełdy mogą osiągnąć skalę aktywów wartą bilion dolarów. Jak wyjaśnił, jest to jeden z głównych powodów, dla których biznesmen podjął decyzję o uruchomieniu HTX DAO. Podczas ceremonii, która odbyła się tuż przed konferencją prasową, Sun powiedział, że platforma dąży do tego, aby stać się wiodącą zdecentralizowaną autonomiczną organizacją w ekosystemie blockchain.

Wiadomo już, że promowana hasłem „People’s Exchange” platforma ma umożliwić użytkownikom aktywne uczestnictwo w zarządzaniu poprzez głosowanie, publikowanie pytań i angażowanie się w proces decyzyjny. Kluczową cechą projektu jest wybór przedstawicieli platformy przez jej społeczność. W najbliższej przyszłości planowane jest utworzenie Senatu HTX, który stworzy zorganizowane forum, na którym inwestorzy będą mogli bezpośrednio wpływać na rozwój platformy. Ponadto proces notowania monet będzie zarządzany przez społeczność, co zapewni przejrzystość i wspólne podejmowanie decyzji.

– Większość giełd nie oferuje ról zarządczych, koncentrując się jedynie na korzystaniu z platformy, a nie na jej budowaniu. Mamy 40 milionów użytkowników na całym świecie. Mamy jednak nadzieję przekształcić tych użytkowników w oparciu o ich chęci, w członków społeczności HTX DAO. Wymiana międzyludzka musi być budowana przez ludzi – stwierdził Sun.

Zobacz też: Korzystają z nich artyści, gracze i kolekcjonerzy. Czy NFT czeka świetlana przyszłość?

Koreański potencjał

Na chwilę obecną strategia firmy Suna koncentruje się na ustanowieniu i zorganizowaniu ekosystemu platformy przy jednoczesnym zaangażowaniu w ochronę prywatności użytkowników.

Przedsiębiorstwo podkreśla też znaczenie rynku koreańskiego dla nowo uruchomionej platformy. – Korea jest najważniejszym rynkiem w branży – powiedział Sun. – Odwiedziłem Koreę kilka razy i widziałem dobrobyt i entuzjazm społeczności koreańskiej. Wierzę, że Koreańczycy mogą pomóc w budowaniu społeczności tej platformy od podstaw – dodał.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JK
Noble Member
JK(@jk)
19 dni temu

Ale po co wymieniać złoto na szklane paciorki, choćby i w sposób zdecentralizowany…

ufwsgdz20190809
Member
ufwsgdz20190809(@ufwsgdz20190809)
18 dni temu
Odpowiedz do  JK

żeby spekulować i zarabiać jeszcze więcej.

2
0
Dodaj komentarzx