Korzystają z nich artyści, gracze i kolekcjonerzy. Czy NFT czeka świetlana przyszłość?

Tokeny NFT z roku na rok znajdują we współczesnym świecie coraz większe zastosowanie.

Eksperci przyznają, że niewymienialność tokenów stanowi ogromny potencjał, który można zaobserwować w wielu przypadkach ich użycia.

NFT, sztuka i gry

Dziś tokeny NFT łączą zarówno początkujących, jak i znanych już artystów z nowymi odbiorcami. W ten sposób sztuka nie musi być dostępna wyłącznie dla wąskiego grona osób i być prezentowana w miejskich galeriach. Innymi słowy, artyści, którzy mają pomysł na siebie i to, w jaki sposób sprzedawać sztukę NFT, mogą sprzedawać ją również za granicą – i to za spore pieniądze.

Ze wspomnianej funkcjonalności na dzień dzisiejszy korzysta już wiele podmiotów. Wśród nich znalazło się również British Museum, które tworzy cyfrowe formy swoich najcenniejszych dzieł poprzez tokenizację za pomocą technologii blockchain. To rozwiązanie daje potencjalnie ogromne korzyści w zakresie zapewnienia autentyczności dzieł sztuki i ochrony własności sztuki cyfrowej.

Jak powszechnie wiadomo, tokeny NFT znajdują również zastosowanie w grach. Można tam nimi swobodnie handlować – sprzedawać je i kupować, a także otrzymywać w zamian za wykonanie poszczególnych zadań. Już teraz prognozuje się, że granice między inwestycjami a grami mogą się w przyszłości zatrzeć, ponieważ potencjał zarobkowy NFT w grach przyciąga zarówno tradycyjnych graczy, jak i inwestorów w branży.

Zobacz też: Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego. Oto jak mieszkają Polacy

Kolekcjonerstwo i nieruchomości

W ostatnim czasie tokeny NFT zaczęły również wykazywać duży potencjał jako sposób na kolekcjonowanie unikalnych przedmiotów w formie cyfrowej. Przedmiotem kolekcjonerskim może być wszystko, co ma wartość sentymentalną dla danej osoby – a dzięki NFT można te przedmioty zabezpieczyć i ubiegać się o weryfikowalne prawo własności, które gwarantuje ogromne przyszłe zyski.

NFT mogą być również wykorzystywane do przedstawiania własności nieruchomości. Na niektórych rynkach akty własności mogą być bowiem tokenizowane. Osoby, które nie mogą nabyć tych nieruchomości od razu, mogą kupować ich część. W ten sposób koszty związane ze sprzedażą nieruchomości mogą zostać zmniejszone dzięki wyeliminowaniu pośredników, takich jak prawnicy i agenci nieruchomości.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JK
Noble Member
JK(@jk)
20 dni temu

„a dzięki NFT można te przedmioty zabezpieczyć i ubiegać się o weryfikowalne prawo własności, które gwarantuje ogromne przyszłe zyski.”

Gwarantowane to na tym świecie są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki…

1
0
Dodaj komentarzx