„To będzie nasz ostatni post”. Ta firma nie wytrzymała batalii z SEC

Firma LBRY Inc., twórca blockchainu LBRY, opublikowała ostatnią wiadomość dla społeczności kryptograficznej, w której poinformowała, że kończy działalność. Powodem zamknięcia jest kilka milionów dolarów długów, które uniemożliwiają firmie dalsze funkcjonowanie. Między wierszami można wyczytać, że gwoździem do trumny był kosztowny spór z SEC, które nie przebiegał po myśli LBRY.

Firma LBRY Inc. zamyka biznes po sporze z SEC

W oświadczeniu z 20 października w Odysee, które pojawiło się również na X (Twitter), zespół LBRY Inc. napisał: To będzie nasz ostatni post. Jako główny powód LBRY podała kilkumilionowy dług wobec SEC, zespołu prywatnego i użytkowników. Jak wskazała firma, dług okazał się zbyt dużą barierą do pokonania.

„LBRY Inc. musi umrzeć, nie ma od tego ucieczki. Ponieśliśmy porażkę z rządem federalnym, mamy kilka milionów dolarów długów i jesteśmy zmuszeni zamknąć działalność.”

Oficjalną informację o zamknięciu LBRY poprzedziło kilka rezygnacji z kierowniczych stanowisk, co nie umknęło uwadze użytkowników. Dyrektor generalny Jeremy Kauffman w poście z 19 października na X (Twitter) tak podsumował swoją pracę: To nie było szczęśliwe zakończenie, ale była to szczęśliwa podróż.

Według CoinGecko, Odysee obsługiwało 5,3 miliona unikalnych użytkowników miesięcznie od stycznia do kwietnia tego roku, czyli więcej niż jakakolwiek inna zdecentralizowana platforma mediów społecznościowych na rynku.

https://twitter.com/LBRYcom/status/1715108836883722444

Zobacz też: Ten ruch przybliży nas do Bitcoin ETF? SEC ma teraz twardy orzech do zgryzienia

Co dalej z pozostałymi projektami?

LBRY pierwotnie ogłosiła zakończenie działalności w lipcu po korzystnym dla SEC wyroku. SEC początkowo domagała się kary w wysokości 22 milionów dolarów. Następnie obniżyła ją do 111 000 dolarów, gdy uświadomiono sobie, że upadająca firma nie jest w stanie jej zapłacić. Co dalej z jej projektami? Z oświadczeń firmy wynika, że sieć LBRY pozostanie nienaruszona. Natomiast Odysee i inne aktywa zostaną wykorzystane do spłacenia części zadłużenia. Dodatkowo zespół w Odysee uspokaja, że łańcuch bloków LBRY ma otwarte źródła i jest zdecentralizowany. Dlatego będzie działał tak długo, jak długo wydobywane będą bloki.

W komentarzach do pożegnalnego postu LBRY w Odysee członkowie społeczności wyrazili chęć dalszego wspierania Odysee. Podziękowali również za determinację i wytrwałość w przegranym ostatecznie sporze z SEC.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze