Roblox będzie przyjmować płatności w XRP. Firma stoi przed sporą szansą

Dobra wiadomość dla popularnej gry Roblox i posiadaczy kryptowaluty XRP. Dla Ripple to może być spora szansa na spopularyzowanie swojego tokena, ponieważ platforma Roblox to miejsce skupiające setki milionów graczy, którzy wydają w tej grze sporo pieniędzy.

Roblox akceptuje płatności w XRP

Xsolla, która zarządza płatnościami w grze w Roblox wprowadza możliwość płacenia w grze za pomocą XRP. BitPay będzie pełnił rolę partnera odpowiedzialnego za płynne połączenie z portfelami kryptowalutowymi. Xsolla już od jakiegoś czasu stara się zintegrować kryptowaluty ze swoim systemem płatności. W sierpniu 2022 r. firma nawiązał współpracę ze zautomatyzowaną platformą do zarządzania kryptowalutami Coinchange Financial. Kolejną współpracę nawiązano z platformą społecznościową Web3 z transmisją na żywo TradeZing. Celem współpracy było opracowanie rozwiązania umożliającego płatności niezamiennymi tokenami. W sierpniu 2023 r. Xsolla połączyła siły z Crypto.com, aby zintegrować metody płatności z platformą Pay Station Xsolla.

Natomiast Współpraca Xsolla i BitPay sięga 2014 roku. Wówczas serwis zaczął akceptować płatności w BTC. W zeszłym miesiącu BitPay i Xsolla wdrożyły płatności PayPal USD (PYUSD) dla sprzedawców i konsumentów.

https://twitter.com/BitPay/status/1714092687945547943

Zobacz też: Sytuacja XRP dynamicznie się zmienia. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Jakie korzyści dla Ripple?

Umożliwienie użytkownikom platformy Roblox płatności w XRP to dla Ripple spora szansa dotarcia do nowego grona potencjalnych klientów. Roblox ma każdego dnia średnio 65,5 miliona aktywnych użytkowników. Gra jest dostępna na wszystkich popularnych platformach, takich jak Windows, macOS, Android, iOS, Xbox One i PlayStation 4. Spośród wszystkich użytkowników ponad połowa ma więcej niż 13 lat. Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku Użytkownicy Roblox wydali około 773 milionów dolarów na zakupy w grach.

Wprowadzenie tej innowacji umożliwia użytkownikom BitPay kupowanie, przechowywanie i wymianę XRP za pośrednictwem portfela BitPay. Co więcej, aktualizacja umożliwia sprzedawcom akceptowanie płatności XRP z ponad stu różnych portfeli.

Aktualizacja: Kilka godzin po tym jak branżowe portale podały informacje o tym, że Roblox będzie przyjmować płatności w XRP, firma zdementowała te doniesienia. Potwierdzeniem stanowiska Roblox może być fakt, że BitPay usunął tweeta, w którym informowała o tym, że XRP miało stać się akceptowalną metodą płatności na platformie.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze