Sytuacja XRP dynamicznie się zmienia. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

XRP w ostatnim tygodniu spadła o 8,5%. Jednak mimo wszystko od zeszłego miesiąca kryptowaluta firmy Ripple pozostaje na podobnym poziomie, a od początku roku wzrosła o około 41%. Analitycy zastanawiają się, czy spadek w ostatnich dniach jest chwilowy, czy jednak zwiastuje kolejny straty kursu.

XRP bez szału, ale stabilnie

XRP jest z pewnością altcoinem, który wzbudza w ostatnim czasie szczególne zainteresowanie społeczności. Duża w tym zasługa trwającego sporu Ripple z SEC, który co chwila zaskakuje nowymi wątkami. W ostatnich godzinach cena XRP spadła o 2%. Jednak portal „cryptonews” ocenia, że stało się tak, ponieważ cały rynek kryptowalut doświadczył podobnego spadku. Patrząc jednak na ostatni tydzień XRP spadł obecnie o 8,5%. Zatem tendencja trwa od kilku dni. Z drugiej strony analitycy uspokajają, że ogólnie kurs XRP od początku roku mimo wszystko wzrósł o 41%.

Cytowany portal prognozuje, że spadki w ciągu ostatnich kilku dni były spowodowane wzrostem negatywnego nastawienia na całym rynku. Wynika ono między innymi z tego, że sporo tzw. wielorybów porzuciło część swoich zasobów XRP oraz innych tokenów, co spowodowało spadki. Portal ocenia, że w kryptowaluta Ripple ma raczej solidne podstawy i powinien utrzymać pewien stabilny poziom.

https://twitter.com/whale_alert/status/1711477907330130248

Zobacz też: Ripple notuje kolejne małe zwycięstwo i krok w kierunku rozwoju. Brad Garlinghouse pęka z dumy

Spór z SEC będzie decydujący

Nie jest tajemnicą, że jednym z głównych czynników, który w ostatnim czasie istotnie wpływa na kurs XRP jest spór sądowy z SEC. Pierwszym ważnym wydarzeniem, które podbiło kurs kryptowaluty było orzeczenie sędzi Analisy Torres, w którym stwierdziła, że token XRP niekoniecznie jest papierem wartościowym. Po tym wydarzeniu w całej społeczności zapanował optymizm a kurs krytowaluty wystrzelił o kilkadziesiąt procent.

Kolejne podobne wydarzenie miało miejsce 3 października. Wówczas wspomniana sędzia odrzuciła wniosek SEC o odwołanie się od decyzji sądu w sprawie przeciwko Ripple. Jednak tym razem wzrost kursu był znacznie mniejszy i wyniósł około 5%. Nie ma jednak wątpliwości, że ten spór prawny jest wyjątkowo istotny dla dalszych losów Ripple i jej kryptowaluty.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze