Ten ruch przybliży nas do Bitcoin ETF? SEC ma teraz twardy orzech do zgryzienia

ARK Invest i 21Shares złożyły poprawione wnioski w sprawie funduszu spotowego na Bitcoin ETF. Obserwatorzy mają nadzieję, że tym razem wszelkie obawy i wątpliwości SEC zostaną rozwiane. Analitycy ETF Bloomberga są optymistyczni co do tego ruchu i postrzegają go jako dobry znak.

Bitcoin ETF coraz bliżej? SEC otrzymał poprawione wnioski

Dwa podmioty ARK Invest i 21Shares złożyły wnioski o fundusz spotowy na Bitcoin ETF, w którym uwzględnione zostały wcześniejsze uwagi i niedociągnięcia. Poprawione zgłoszenie trafiło do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) 11 października. Wiadomo, że do wniosku zamieszczono dodatkowe informacje, takie jak np. opis tego w jaki sposób fundusz będzie przechowywać aktywa i ustalać ich wartość. Ponadto poprawione zgłoszenie wyjaśnia również, że aktywa ETF przechowywane przez Coinbase Custody znajdują się na „oddzielnych rachunkach. Dlatego nie są połączone z aktywami korporacyjnymi lub innymi aktywami klientów.

SEC wciąż może odbijać piłeczkę np. przesuwając termin rozpatrzenia wniosków, co już mogliśmy zaobserwować. Poza tym poprawiony wniosek liczy aż pięć stron więcej, więc taki ruch SEC nie powinien być zaskoczeniem. Tym samy lepiej uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać zbyt szybkiej decyzji, jaka by ona ostatecznie nie była.

Zobacz też: Wszyscy czekają na Bitcoin ETF, ale mało kto rozważa jego ciemne strony. O czym powinniśmy wiedzieć?

Analitycy pełni optymizmu

Na temat tego wydarzenia swoje opinie przekazali analitycy Bloomberga. Jeden z nich, Eric Balchunas pełniący funkcję starszego analityka ETF w Bloomberg powiedział, że zmiany stanowią bezpośrednią reakcję na obawy, o których rozwinięcie SEC zwróciła się do emitentów ETF. Jak ocenił w swoim wpisie w na X (dawniej Twitter): Oznacza to, że ARK zapoznała się z uwagami SEC i poradziła sobie z nimi wszystkimi, a teraz ponownie odbija piłkę w stronę SEC. Moim zdaniem to dobry znak i solidny postęp w sprawie.

James Seyffart, który również jest analitykiem Bloomberga ocenił, że skłonność firm wnioskujących o Bitcoin ETF do współpracy z SEC i składanie wyjaśnień są budujące i mogą zwiastować pozytywne zakończenie całej sprawy. Jak ocenił w swoim wpisie na X: IMO dobry znak dla przyszłego zatwierdzenia.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze