Wieloryby wciąż gromadzą XRP, choć już nie tak aktywnie. Jedna kwestia ma kluczowe znaczenie

Wieloryby ciągle akumulują XRP, choć widoczny jest pewien spadek ich aktywności. Jak oceniają obserwatorzy, wciąż duże znaczenie w tej kwestii ma sprawa SEC vs Ripple. Jak mogliśmy zauważyć w ostatnich tygodniach, każde nowe informacje dotyczące tej sprawy, mogą mieć znaczenie dla kursu XRP.

Wieloryby XRP wciąż aktywne, ale nieco mniej

Santiment znana platforma analizująca rynek kryptowalut odkryła, że ​​XRP Ledger (XRPL), zdecentralizowany publiczny łańcuch bloków, który umożliwia szybkie i tanie transfery w czasie rzeczywistym XRP, walut fiducjarnych i aktywów cyfrowych, odnotował mniejszą aktywność wielorybów w 2023 r. w porównaniu do ostatnich dwóch lat. Choć aktywność wielorybów nieco spadła, to wciąż gromadzą XRP.

Firma Santiment ujawniła, że ​​portfele posiadające od 100 000 do 100 milionów XRP zwiększyły liczbę monet z 7,16 miliarda dolarów (w zeszłym roku) do 7,89 miliarda dolarów. Według szacunków tzw. wieloryby posiadają łącznie 26,8% z 53,39 miliarda kryptowaluty od Ripple, które aktualnie są w obiegu. Aktualnie w tygodniowo notuje się średnio około 3800 transakcji, o wartości 100 000 USD lub więcej.

Zobacz też: Ripple rozważa wprowadzenie ważnej funkcji. Co musi się stać, żeby do tego doszło?

Wynik sporu Ripple vs SEC będzie decydujący?

Obserwatorzy i analitycy oceniają, że dla kursu XRP kluczowe będą kolejne nowinki w sporze Ripple vs SEC. Do tej pory doniesienia dotyczące tej sprawy wpływały na cenę oraz popularność kryptowaluty. Po pierwszej częściowej wygranej sądowej Ripple Labs z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w lipcu, XRP wzrósł o około 70%, prawie osiągając granicę 1 dolara.

Podobna sytuacja, choć już nie tak spektakularna, miała miejsce po tym, gdy 3 października sędzia Analisa Torres odrzuciła wniosek SEC o odwołanie się od decyzji sądu w sprawie przeciwko Ripple. Wówczas XRP wzrósł o 5%. Choć sprawa nie została jeszcze ostatecznie rozstrzygnięta, to widać, że pojedyncze orzeczenia mogą istotnie wpływać na kurs kryptowaluty firmy Ripple.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze