Ripple rozważa wprowadzenie ważnej funkcji. Co musi się stać, żeby do tego doszło?

Dyrektor ds. technologii w Ripple, David Schwartz, wezwał walidatorów w społeczności XRP Ledger (XRPL), aby rozważyli przyjęcie funkcji automatycznego animatora rynku (AMM). Co dokładnie oznacza ewentualne wprowadzenie tej funkcji i co musi się stać, żeby została implementowana?

Ripple stara się o wprowadzenie AMM

Jak informuje serwis „Cryptopolitan”, David Schwartz, pełniący funkcję dyrektora ds. technologii w Ripple, wezwał walidatorów w społeczności XRP Ledger (XRPL), aby rozważyli przyjęcie funkcji automatycznego animatora rynku (AMM). Schwartz zaznacza, że przyjęcie to powinno nastąpić jedynie w przypadku osiągnięcia konsensusu w społeczności. W niedawnej dyskusji, która toczyła się na X (dawniej Twitter), Schwartz wskazywał na potencjalne korzyści płynące z integracji AMM z XRPL. Jak informuje Ripple, ten ruch ma zwiększyć możliwości firmy w ramach zdecentralizowanej sieci blockchain.

Schwartz podkreślił, że jeśli większość społeczności poprze proponowaną poprawkę, zmiany będą mogły zostać wprowadzone bardzo szybko. Niewykluczone, że mogłoby to nastąpić nawet w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Schwartz zaznacza jednak, że kluczowe jest osiągnięcie konsensusu wśród walidatorów.

Zobacz też: Solana wszystkich zaskakuje. Co jest przyczyną takiego obrotu spraw?

Społeczność zadecyduje

Jak dotąd, zgodnie z wiedzą Schwartza, żaden z walidatorów oficjalnie nie zatwierdził głosowania za tą poprawką. Integracja funkcji AMM została wprowadzona wraz z wydaniem wersji rippled 1.12.0, która również wprowadziła potencjalną funkcję clawback do ekosystemu XRPL. Schwartz podkreślił, że ta integracja nie ogranicza się jedynie do wprowadzenia nowego mechanizmu transakcyjnego. Jego zdaniem ta zmiana otworzy także drogę do integracji ze zdecentralizowaną giełdą XRPL.

David Schwartz kolejny raz stara się uwypuklić znacznie społeczności w rozwoju firmy. Często podkreśla, że aktywny udział społeczności XRPL i budowanie konsensusu odegrały kluczową rolę w kształtowaniu rozwoju i kierunku XRP. Dlatego przekonuje, że w opisanej sprawie to społeczność powinna najpierw osiągnąć konsensus.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze