Tether zarażony FTX na chwilę spada poniżej kursu peg w USD

Tether (USDT), największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, w czwartek nie wyglądał stabilnie, ponieważ jego cena rynkowa spadła poniżej powiązania 1:1 z dolarem amerykańskim.

Stabilcoin, który obecnie ma w obiegu 68,497 miliardów tetherów, na krótko spadł do 0,938 USD na giełdzie kryptowalut Kraken, gdy handlowcy kryptowalut ścigali się, aby wymienić token o wartości 700 milionów USD pośród trwających skutków upadku FTX. Handlowcy zyskują, gdy wymieniają swoje USDT poniżej parytetu, ponieważ każdy token jest wymienialny za jednego dolara amerykańskiego niezależnie od ceny rynkowej.

Ten ruch skłonił Tron DAO Reserve Justina Suna do ogłoszenia zakupu dodatkowych 700 milionów dolarów od USDT, aby pomóc ustabilizować sentyment rynkowy do stablecoina, zwiększając jego łączne zasoby Tether do 1 miliarda dolarów. Tron DAO potwierdził, że ich nowy udział USDT będzie utrzymywany na scentralizowanych giełdach, co ma na celu wykazanie wsparcia dla oblężonych CEX podczas kryzysu płynności FTX.

Aktywność transakcyjna USDT skoczyła do najwyższego poziomu od czterech miesięcy, jak wynika z danych z targów Glassnode. Metryka oblicza średnią wartość wszystkich przelewów USDT w danym okresie, w tym przypadku siedmiu dni.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1590679466677882883?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1590679466677882883%7Ctwgr%5Eb6f1a5b49fd58af5391dbf75a702efe140add725%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.coindesk.com%2Fmarkets%2F2022%2F11%2F10%2Ftethers-usdt-stablecoin-slips-from-1-peg%2F

Pojawiły się również doniesienia, że ​​Tether zamroził 46 milionów dolarów w posiadaniu tokena FTX, co, jeśli to prawda, byłoby bezprecedensową interwencją na rynkach kryptograficznych.

W odpowiedzi na prośbę o komentarz, rzecznik Tether powiedział :

„Chociaż nie możemy konkretnie komentować, Tether rutynowo prowadzi otwarty dialog z organami ścigania, w tym z Departamentem Sprawiedliwości USA, w ramach naszego zaangażowania we współpracę, przejrzystość i odpowiedzialność ”.

Wynika to z wczorajszych doniesień, że SEC i Departament Sprawiedliwości prowadzą śledztwo w sprawie FTX.

Tether wydał również własne oświadczenie, w którym potwierdził, że nie ma ekspozycji na FTX ani na Alameda Holdings, jego powiązaną firmę handlową.

„Tokeny Tether są w 100% wspierane przez nasze rezerwy, a aktywa, które wspierają rezerwy, przekraczają zobowiązania” – powiedziała firma.

„Zdecydowana większość rezerw Tethera to teraz amerykańskie papiery skarbowe”, co daje im „mocną pozycję do radzenia sobie z każdą zmiennością, która może nadejść” – dodał Tether.

Przeczytaj także: Meta zmniejsz liczbę pracowników o 13%. „Pomyliłem się” przyznaje Zuckerberg

Emitent stablecoina przyznał, że cena tokena pojawiła się wcześniej znacznie poniżej parytetu z dolarem amerykańskim, co przypisali „problemowi z danymi, który wynikał z połączenia API CoinGecko z kilkoma wybranymi giełdami”. Firma poinformowała, że ​​Tether nie uległ depegacji i że cena pozostała w granicach 10 punktów bazowych parytetu na Binance, Bitfinex i Coinbase.

„W okresach zmienności rynku, cena handlowa USD to, co jest notowane na giełdach, może podlegać wahaniom” – napisali.

„Dzieje się tak, ponieważ istnieje większe zapotrzebowanie na płynność niż w księgach zamówień tej giełdy i nie ma to nic wspólnego ze zdolnością Tethera do utrzymania pozycji ani wartością lub składem jej rezerw”.

Tether wskazał, że ma prawie 70 miliardów dolarów zabezpieczenia w celu wsparcia umorzeń USDT, co daje im większą płynność niż jakakolwiek giełda.

„Ostatecznie USDT utrzymuje swój peg z powodu możliwości wykupu USDT przez Tether i związanego z nim zabezpieczenia, a nie dlatego, że cena USDT na giełdach wynosi zwykle 1 USD” – napisali.

„W rzeczywistości USDT na giełdach zazwyczaj kosztuje 1 USD, ponieważ inwestorzy wiedzą, że opcja wykupu Tethera jest wiarygodna”.

Po czwartkowym porannym spadku, USDT odbił się i był notowany na lub nieco powyżej parytetu z USD.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx