Tether (USDT) po raz kolejny wyprzedza XRP, przekraczając 13,4 mld USD wartości rynkowej

W ciągu ostatnich 24 godzin, stablecoin Tether ponownie wyprzedził XRP , stając się trzecim, co do wielkości, aktywen cyfrowym na świecie, zaraz za ethereum (ETH) i bitcoinem (BTC). Tether może się teraz pochwalić oszałamiającą wyceną rynkową na ponad 13,4 miliarda dolarów.

pierwsza piątka aktywów cyfrowych wg CoinMarketCap

XRP wraca na czwarte miejsce

Wczoraj wieczorem rynek kryptowalut odnotował znaczny wzrost. Prawie każda kryptowaluta notowała wzrosty. Król kryptowalut z uporem maniaka parł coraz wyżej, aż do poziomu nieco wyżej 12 000 USD. Ostatecznie, cena BTC osiągnęła we wtorek 11 965 USD. Gigant inteligentnych kontraktów, Ethereum, również osiągnął najwyższy od dwóch lat poziom 470 USD.

Ripple XRP również jest „na zielono”, ale został zastąpiony przez Tether (USDT). Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 13,1 miliarda dolarów XRP zajmuje czwartą pozycję pod względem wielkości kryptowaluty według CoinMarketCap.

Jednak to nie pierwszy raz, kiedy Tether zepchnął XRP na trzecie miejsce. Stablecoin pokonał XRP w maju tego roku ze względu na kontynuację dodruku dolara. Od tego czasu obydwa aktywa odnotowały znaczny wzrost w związku z odrodzeniem się rynku kryptowalut. Co więcej, XRP odzyskało trzecie miejsce w lipcu, po czym ponownie zrzekło się go 1 września.

Tether nadal idzie do przodu, mimo że jego spółka macierzysta ma wiele spraw sądowych. Najprawdopodobniej najbardziej godnym uwagi przypadkiem jest ten, z którym Tether i jego siostrzana firma Bitfinex mają obecnie do czynienia. Sprawa dotyczy to nowojorskiego prokuratora generalnego, który oskarżył obie firmy o spiskowanie w celu ukrycia blisko miliarda dolarów.

XRP NIE konkuruje z Tether

Zastąpienie XRP przez Tether na trzeciej pozycji zestawienia pod względem kapitalizacji rynkowej nastąpiło zaledwie kilka tygodni po tym, jak jeden z szefów Ripple podkreślił, że XRP nie konkuruje ze stablecoinami.

Emi Yoshikawa postulował w połowie sierpnia, że XRP nie konkuruje ze stablecoinami ani cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC), takimi jak chociażby cyfrowy juan. Zamiast tego XRP ma na celu przyczynienie się do rozwoju CBDC i stablecoinów.

Yoshikawa powiedział wtedy:

„Istnieją różne rodzaje aktywów kryptograficznych, ale myślę, że rola XRP jako pomostu w rozliczeniach międzynarodowych nie konkuruje ze stablecoinami czy CBDC, a wręcz przeciwnie, jest komplementarna. Wierzymy, że różne stablecoiny i CBDC stworzą synergię, reagując na problem z płynnością, łącząc niezależne aktywa kryptograficzne, XRP. ”

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze