Tether | Pełny audyt już za kilka miesięcy

Zgodnie z treścią wypowiedzi przedstawicieli Tethera, w ciągu kilku miesięcy mamy doczekać się oficjalnego audytu USDT.

Na audyt trzeciego- co do wielkości – największego zasobu cyfrowego rynek czeka już od lat. Wydaje się, że na przyspieszenie tego procesu wpłynęła zwiększona presja regulacyjna.

W rzadko cytowanym wywiadzie dla CNBC, dyrektorowi ds. technologii Tether Paolo Ardoino i radcy prawnemu Stu Hoegnerowi zadano kilka pilnych pytań na temat rezerw i transparentności USDT.

Hoegner odpowiedział w następujący sposób:

„Pracujemy nad uzyskaniem audytów finansowych, których nikt inny w sektorze stablecoin jeszcze nie ma”.

Dodał, że firma ma nadzieję, że zrobi to jako pierwsza i że audyty odbędą się w ciągu najbliższych „miesięcy, a nie lat”. Hoegner stwierdził, że Tether jest wspierany jeden do jednego w swoich rezerw, ale przyznał, że nie były one w całości wyrażone dolarami amerykańskimi. Zgodnie z jego oświadczeniem, rezerwy Tethera są ważone w dolarach, ale obejmują również ekwiwalenty gotówki, obligacje, pożyczki, aktywa kryptowalutowe i inne inwestycje.

Obecna kapitalizacja rynkowa USDT wynosi 62 miliardy USD. Od początku roku wzrosła ona o 195%. Pod względem skali wzrostu pozostaje w tyle za USDC i BUSD.

Circle opublikował swój własny raport ujawniający, że 61% rezerw USDC było utrzymywanych w gotówce i ekwiwalentach gotówki, a reszta na rachunkach papierów komercyjnych i obligacjach.

Paxos krytykuje Tether

Konkurencyjny względem Tethera Paxos uderzył zarówno w Tether, jak i Circle. W opublikowanym wczoraj na ich blogu czytamy, że obydwie firmy „nie są kompleksowo nadzorowane przez żadne organy nadzoru finansowego”:

„Ani USDC, ani Tether nie są regulowanym aktywem cyfrowym z tego prostego powodu, że żaden token nie ma regulatora. W rzeczywistości ani tokeny USDC, ani Tether nie są „stablecoinami” w niczym innym niż w nazwie.”

Paxos ujawnił, że 96% rezerw ich własnego stablecoina stanowi gotówka oraz jej ekwiwalenty.

Kwestia rezerw Tethera w kontekście USDT została podniesiona w maju, po wzmożonej kontroli ze strony amerykańskich organów regulacyjnych. Od czasu zawarcia ugody z prokuraturą generalną w Nowym Jorku w lutym br., firma składała okresowe raporty dotyczące stanu swoich rezerw.

Może Cię zainteresować:

Komentarze