Tether ostatni raz miał takie statystyki w marcu. Co to może oznaczać?

Analitycy wskazują, że w ostatnim czasie nastąpił zauważalny wzrost obecności stablecoina Tether (USDT) na giełdach, co jak sądzą, może sygnalizować, że inwestorzy mogą przygotowywać się do zakupów. Ostatni raz stablecoin występował w podobnej ilości na giełdach w marcu bieżącego roku.

Wzrost ilości Tether na giełdach

Najnowsze wskaźniki pokazują, że ilość Tethera (USDT) znajdującego się obecnie na giełdach jest na najwyższym poziomie od marca tego roku. Według tweeta, który opublikowała znana platforma analityczna Santiment, od 13 czerwca 2023 r. giełdy odnotowały 40% wzrost dostępnego USDT. Wspomniana firma zajmująca informuje, że ​​obecnie wartość USDT na giełdach wynosi 9,99 miliarda dolarów. Dla inwestorów jest to zatem okazja do nabycia większej ilości tego stablecoina.

Firma Santiment poinformowałą również, że aktywa dziesięciu największych portfeli holdingowych Tether odnotowały wzrost aktywów z 7,30 miliarda dolarów do 9,42 miliarda dolarów, w ciągu trzech ostatnich miesięcy. Santiment ujawnił również, że ilość stablecoina na giełdach wzrosła z 17,6% do 24,7% w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Jak sądzą analitycy dla części inwestorów to dobra okazja, by zwiększyć swoje zasoby.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1711445212747399316

Zobacz też: Wieloryby wciąż gromadzą XRP, choć już nie tak aktywnie. Jedna kwestia ma kluczowe znaczenie

Inwestorzy ruszą na zakupy?

Portal „CryptoPotato” ocenia, że aktualna sytuacja wokół USDT może oznaczać, że ​​gracze rynkowi przygotowują się do zakupów. Według portalu cena Tether może wydawać się atrakcyjna, co w połączeniu ze wzrostem ilości dostępnych monet na giełdach może spowodować wzrost zaufana i chęć wykorzystania okazji do kupna większej ilości USDT.

„Cryptopotato” wskazuje też na kilka innych aspektów. Niecałe trzy miesiące temu kapitalizacja rynkowa stablecoina osiągnęła 83,76 miliarda dolarów, co jest nowym rekordem. Dodatkowo portal zwraca uwagę, że Tether może być odbierany jako stosunkowo stabilny i solidny stablecoin. Zdołał bowiem utrzymać swoją pozycję największego stablecoina, a jego udział w rynku wynosi około 66%.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze