Kryptowaluty zyskały orędownika na ważnym stanowisku. Historyczna chwila w amerykańskim parlamencie

Kongresmen Patrick McHenry, nazywany orędownikiem kryptowlaut, objął stanowisko spikera Izby Reprezentantów. Stało się to po tym jak Kevin McCarthy zostało odwołany z tej funkcji. To pierwszy taki przypadek w historii amerykańskiego parlamentaryzmu. Czy kryptowaluty zyskały właśnie obrońcę na ważnym stanowisku?

Popierający kryptowaluty kongresmen nowym spikerem Izby Reprezentantów. Na jak długo?

Kongresmen Patrick McHenry został mianowany spikerem Izby Reprezentantów po tym jak przegłosowano usunięcie Kevina McCarthy’ego, który dotychczas pełnił tę funkcję. McCarthy został odwołany stosunkiem głosów 216 do 210. Jak podkreślają amerykańskie media, to pierwszy przypadek odwołania spikera Izby Reprezentantów w historii amerykańskiego parlamentaryzmu. Do głosowania doszło na wniosek jednego z politycznych rywali McCarthy’ego, Matta Gaetza, który zakwestionował kilka sprzecznych obietnic złożonych przez McCarthy’ego.

Spiker Izby Reprezentantów jest uważany za najbardziej wpływowe stanowisko w rządzie USA, zaraz za prezydentem i wiceprezydentem. McHenry, który zastąpi odwołanego polityka jest kojarzony jako działacz wspierający kryptowaluty. Dlatego ten wybór został przyjęty dość entuzjastycznie przez społeczność. Należy jednak pamiętać, że funkcję tę będzie pełnił tymczasowo, do momentu wyboru nowego spikera.

https://twitter.com/twobitidiot/status/1709346243028168962

Zobacz też: Szalone prognozy analityków. Wzrost kursu XRP nawet o 1160%

Jeśli nie spiker do szef SEC?!

Jak spekuluje Bloomberg, McHenry długo nie zagości na stanowisku spikera Izby Reprezentantów. Głosowanie w sprawie wyboru nowego spikera Izby Reprezentantów zaplanowano na 11 października. Plotki mówią o tym, że funkcję tę może objąć inny pro-kryptograficzny polityk Tom Emmer. W kuluarach mówi się też, że do walki o to stanowisko może stanąć nawet Donald Trump. Jednak póki co, żaden nie wyraził publicznie zainteresowania objęciem tego stanowiska.

Co dalej z McHenrym? Według amerykańskich mediwów McHenry jest uważany za jednego z największych kandydatów do objęcia funkcji szefa Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W ostatnim czasie McHenry krytykował obecnego przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera sugerując, że próbuje „zadławić ekosystem aktywów cyfrowych”. McHenry potępił też Genslera za odmowę zachowania przejrzystości przed Kongresem w sprawie powiązań SEC z FTX i jej byłym dyrektorem generalnym. Gdyby te plotki się potwierdziły, mielibyśmy bardzo ciekawą sytuację a USA.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze