Szalone prognozy analityków. Wzrost kursu XRP nawet o 1160%

Jeden z analityków zajmujących się kryptowalutami, działający pod nazwą EGRAG CRYPTO, opublikował na portalu X prognozy, które poruszyły społeczność. W jednym z postów na wspomnianym portalu prognozuje, że XRP wzrośnie nawet o 1160%.

Kurs XRP wystrzeli nawet o 1160%

Przyzwyczailiśmy się już, że różni traderzy i inwestorzy co jakiś czas puszczają w świat skrajne scenariusze, które poruszają społeczność krypto. Tym razem głośno zrobiło się o użytkowniku o nazwie EGRAG CRYPTO, który na swoim profilu w portalu X opublikował post, w którym przewiduje świetlaną przyszłość dla kryptowaluty XRP. Według jego prognoz XRP wzrośnie nawet o 1160%. Gdyby tak optymistyczne przewidywania stały się faktem oznaczałoby to, że za kryptowalutę firmy Ripple trzeba by zapłacić od 6 do 7 USD. Jak przekonuje EGRAG CRYPTO, jego spostrzeżenia opierają się na skrupulatnej analizie poprzednich znaczących wzrostów cen w okresie 4 miesięcy. Aktualnie XRP zdaje się wracać do poziomu okoła 0,50 USD.

Zobacz też: Wielki powrót XRP do prestiżowego rankingu. Co to oznacza?

Poprzednie wielkie prognozy zawiodły

Scenariusz przedstawiony przez EGRAG CRYPTO nie jest pierwszym, o tak niebywale optymistycznym charakterze. Jak zauważa Forbes, na przestrzeni lat pojawiło się wiele podobnych prognoz cen dotyczących XRP. Autorem jednej z nich był menedżer funduszu hedgingowego ds. kryptowalut Thomas Kralow. Zgodnie z jego wersją, moneta cyfrowa od Ripple miała osiągnąć w tym roku nawet 30 USD. Wprawdzie rok 2023 jeszcze nie dobiegł końca, ale niewiele wskazuje na to, by ten scenariusz mógł się spełnić.

Istnieją również mniej optymistyczny, a tym samym mniej popularne opinie na temat potencjalnej przyszłości kryptowaluty od Ripple. W takim tonie wypowiada się między innymi analityk Conotoxia Ltd. Grzegorz Dróżdż. Według niego, gdy opadną emocję związane ze sporem przeciwko SEC, zainteresowanie XRP może spać. Zdaniem analityka, może to negatywnie odpić się na kursie kryptowaluty.

Nie przesądzamy, które strategie i opinie są lepsze. Rynek kryptowalut jest skomplikowany i bywa nieprzewidywalny. Dlatego warto przynajmniej zapoznać się z kilkoma różnymi analizami przed podjęciem konkretnych działań.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze