Wielki powrót XRP do prestiżowego rankingu. Co to oznacza?

Ripple (XRP), kryptowaluta powiązana z amerykańską firmą Ripple Labs Inc. zajmującą się blockchainem, jest ponownie indeksowana przez TaiFu™ 30 Crypto Index. Pojawią się opinie, że ponowne włączenie XRP do indeksu jest godnym uwagi wydarzeniem, podkreślającym jego zwiększoną dostępność dla zachodnich inwestorów.

XRP ponownie indeksowany przez TaiFu™ 30 Crypto Index

Na znanej platformie benchmarkingowej TaiFu™ 30 Crypto Index ponownie zobaczymy kryptowalutę XRP. Platforma słynie z tego, że codziennie dokonuje ponownych kalibracji, aby uwzględnić 30 wiodących kryptowalut w oparciu o kapitalizację rynkową. Ma to umożliwić najbardziej aktualną sytuację trzydziestu najpopularniejszych na rynku kryptowalut. Informację o powrocie kryptowaluty na platformę przekazał w mediach społecznościowych Tai Zen, współtwórca indeksu TaiFu 30 Crypto Index.

XRP ponownie widnieje na platformie obok czołowych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, Dogecoin czy Solana. Tai Zen wspomniał również, że proces ponownego włączenia kryptowaluty do platformy przebiegł bezproblemowo.

Zobacz też: Kolejna firma składa wniosek o fundusz spotowy ETF na Ethereum

Kolejny krok do odbudowy reputacji?

Niektórzy analitycy oceniają, że ponowne włączenie XRP do indeksu jest godnym uwagi wydarzeniem, podkreślającym jego zwiększoną dostępność dla zachodnich inwestorów. Stwierdzenie, że XRP i firma Ripple był w ostatnich latach na cenzurowanym jest pewnie przesadą. Jednak rzeczywiście nie było to łatwy czas, a pewne przełamanie widać dopiero w ostatnich tygodniach.

W grudniu 2020 r. firma miała problemy, gdy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) wszczęła pozew przeciwko Ripple Labs. SEC zarzuciła, że ​​Ripple Labs zajmowała się sprzedażą XRP, który wówczas uznawano za niezarejestrowany papier wartościowy. Przełom w sprawie nastąpił w lipcu po tym, jak sędzia Analisa Torres orzekła, że ​​XRP nie do końca musi być traktowany jak papier wartościowy. To jeszcze nie koniec sądowej batalii, ale społeczność zareagowała na to wydarzenie bardzo optymistycznie. Kurs kryptowaluty również odnotował wówczas wzrosty.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze