Kolejna firma składa wniosek o fundusz spotowy ETF na Ethereum

Na początku września ARK Invest oraz 21Shares złożyły wniosek o fundusz spotowy ETF na Ethereum. Są już kolejne firmy, które idą w ich ślady. Prawdopodobnie firma inwstycyjna Invesco and Galaxy Digital złożyła 29 września do SEC wniosek o spot Ethereum ETF.

Kolejny podmiot wnioskuje o fundusz spotowy na Ethereum?

Jak informuje portal „Cointelegraph”, 29 września firma inwestycyjna Invesco and Galaxy Digital rzekomo złożyła wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o fundusz spotowy ETF na Ethereum. Skany wniosków ujawnił na swoim Twitterze James Seyffart analityk Bloomberga. Co ciekawe w momencie ujawnienia rzekomego zgłoszenia na Twitterze, aplikacja nie była jeszcze przesłana do publicznej bazy SEC.

Rzecznik Invesco odmówił potwierdzenia wniosku, twierdząc, że nie można komentować produktów, które są nadal rejestrowane. Cointelegraph próbował skontaktować się z firmą w tej sprawie. Jednak podmiot nie przesłał jeszcze oficjalnej opodwiedzi.

Zobacz też: Na Bitcoin ETF poczekamy dłużej. SEC opóźnia rozpatrzenie wniosków

Kolejny wyścig się rozpoczął?

Kilka znaczących podmiotów, w tym Grayscale Investments i BlackRock, walczą obecnie o zatwierdzenie spotowego funduszu ETF na Bitcoin. To główna sprawa, która skupia uwagę społeczności krypto. Jednak wszystko wskazuje na to, że rozpoczął się kolejny wyścig – o fundusz spotowy ETF na Ethereum. Wraz ze złożeniem wniosku Invesco and Galaxy dołączają do rosnącego grona podmiotów, które ubiegają się o zgodę organów regulacyjnych na spotowy ETF na Ethereum. 27 września SEC opóźniła podjęcie decyzji w sprawie poprzednich wniosków. Chodzi o aplikacje ARK 21Shares i VanEck. Ich termin odłożono na 25–26 grudnia. W uzasadnieniu SEC napisała: Komisja uważa za właściwe wyznaczyć dłuższy okres na podjęcie działań w związku z proponowaną zmianą przepisów, aby mieć wystarczająco dużo czasu na rozważenie proponowanej zmiany przepisu i poruszonych w niej kwestii.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze