Na Bitcoin ETF poczekamy dłużej. SEC opóźnia rozpatrzenie wniosków

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych opóźniła decyzję w sprawie rozpatrzenia wniosków o fundusz spotowy na Bitcoina. Wnioski o Bitcoin ETF zostały opóźnione dla takich podmiotów jak BlackRock, Invesco i Bitwise. Na nic zdały się naciski Kongresu, by przyspieszyć działania w tej sprawie.

Wnioski o Bitcoin ETF opóźnione

SEC po raz kolejny odłożyła decyzję w sprawie funduszu spotowego na Bitcoina. Oczekiwano, że decyzja zostanie podjęta dopiero 11 listopada. Jednak wiemy już, że tak się nie stanie. SEC wyznaczyła nowy termin na 10 stycznia 2024 r. Wnioski o Bitcoin ETF zostały opóźnione dla takich podmiotów jak BlackRock, Invesco i Bitwise. Wielu spodziewało się takie obrotu spraw. Pesymiści (a może realiści?) mają świadomość, że Bitcoin ETF nie nadejdzie zbyt szybko. Jednak i tak sporo osób jest rozczarowana. Odroczenie rozpatrzenia wniosków dla wspomnianych podmiotów nie wróży dobrze innym oczekującym. Na rozpatrzenie wniosków o zgodę na Bitcoin ETF czeka między innymi GlobalX ETF. Pierwotny termin dla tego podmiotu SEC wyznaczył na na 7 października.

Zobacz też: To najszybciej rozwijająca się gospodarka na świecie. Wzrost ponad 100% do 2028 roku

Naciski Kongresu nie przyniosły skutku

SEC podjął decyzję o przesunięciu terminu rozpatrzeniu wniosków o Bitcoin ETF, pomimo nacisków kilku kongresmenów. Tom Emmer, Mike Flood, Ritchie Torres i Wiley Nickel, w liście do przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera, wezwali do natychmiastowego zatwierdzenia funduszu typu spot Bitcoin ETF. Swój apel argumentowali tym, że tego rodzaju produkty inwestycyjne oferują inwestorom regulowaną i bezpieczną ścieżkę zaangażowania w Bitcoina. Autorzy apelu dodatkowo podkreślili znaczenie przejrzystości regulacyjnej. Przekonywali w liście, że bez funduszu ETF typu spot na Bitcoina inwestorzy z przymusu szukają bardziej ryzykownych, nieuregulowanych sposobów inwestowania. Jak widać apel i argumenty nie specjalnie przekonały SEC.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze