Telegram – umożliwia natychmiastowe przesyłanie USDT za pośrednictwem czatu

Telegram – umożliwia natychmiastowe przesyłanie USDT za pośrednictwem czatu

Kryptowaluty na czacie

Telegram jako aplikacja robi duży krok naprzód w integracji z kryptowalutami. Ponad 700 milionów użytkowników aplikacji do przesyłania wiadomości błyskawicznych Telegram może teraz bezproblemowo kupować, sprzedawać i przesyłać stablecoina Tether US Dollar (USDT) za pośrednictwem czatu.

Komunikat o nowej funkcji popularnego czata zostało wydany w środę po południu przez zespół niezależnych programistów The Open Network.

„Wyobraź sobie, że możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości” – napisali w tweecie.

„Teraz wyobraź sobie, że to już działa”.

Przeczytaj także : Podwyżka stóp w USA spowodowała spadek Bitcoina poniżej 27 000 $

USDT to największa waluta cyfrowa typu stablecoin na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej wynoszącej ponad 75 miliardów dolarów. Jest ponad dwukrotnie większa od konkurenta stablecoina dolara amerykańskiego (USDC), który ma kapitalizację na poziomie 35 miliardów dolarów. Tether odnotował znaczne zyski w stosunku do USDC w ostatnich tygodniach po tym, jak Circle, firma odpowiedzialna za emisję USDC, została zamieszana w upadek Silicon Valley Bank, powodując jego krótkotrwałą utratę powiązania z dolarem amerykańskim.

Nowa funkcjonalność oznacza, że użytkownicy Telegrama mogą teraz wybrać USDT, a także natywną monetę TON z poziomu swoich okien czatu i natychmiast przesyłać środki do swoich kontaktów. Według Decrypt, obecnie Telegram będzie obsługiwał tylko USDT na blockchainie Tron.

Aby skorzystać z nowej opcji i np. wysłać USDT do innej osoby, użytkownicy Telegrama muszą dodać bota o nazwie „@wallet” do menu załączników w aplikacji. 

30 listopada założyciel Telegrama, Pavel Durov, ogłosił zamiar platformy do przesyłania wiadomości, aby udostępnić swoim użytkownikom pakiet zdecentralizowanych produktów kryptowalutowych, w tym zdecentralizowaną giełdę kryptowalut (DEX) i portfel bez nadzoru.

Kto stoi za botem Wallet

Co jest ważne dla osób z branży krypto Bot Wallet został zbudowany i jest utrzymywany przez niezależnych programistów, a nie przez zespół projektu Telegram.

Telegram został zmuszony do porzucenia projektu blockchain. Udostępniony przez niezależnych programistów kod open source został wykorzystany przez TON Foundation, niezależną społeczność programistów, do uruchomienia The Open Network. Telegram obecnie nie jest zaangażowany w projekt.

Notowania TON

Po osiągnięciu szczytu 2,45 USD po ogłoszeniu integracji z USDT, Toncoin gwałtownie spadł. W chwili pisania tego tekstu TON jest notowany po cenie 2,31 USD, co oznacza spadek o ponad 4% w ciągu dnia.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze