Tajwan ustanawia oficjalnego regulatora rynku kryptograficznego

Tajwan ustanawia oficjalnego regulatora rynku kryptograficznego – konkurencja Hongkongu wymusza szybkie decyzje

Huang Tian-mu, przewodniczący tajwańskiej Komisji Nadzoru Finansowego (FSC), ujawnił, że agencja stanie się głównym regulatorem kryptowalut w kraju wyspiarskim, zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów.

Huang ogłosił to podczas poniedziałkowego przemówienia przed parlamentem Tajwanu, Legislative Yuan, mówiąc, że FSC otrzymało od rządu instrukcje dotyczące nadzorowania płatności i transakcji kryptowalutowych.

Jednym z głównych punktów zainteresowania FSC będzie zapewnienie, aby wszystkie platformy handlu kryptograficznego oddzielały posiadane przez siebie aktywa kryptograficzne od aktywów należących do ich klientów. Jest to rosnący obszar zainteresowania globalnych organów regulacyjnych od czasu upadku FTX, który rzekomo mieszał fundusze klientów, ostatecznie prowadząc do bankructwa giełdy kryptowalut i znacznych strat dla jej deponentów.

FSC będzie również nadzorować wszystkie giełdowe listy produktów wraz z innymi środkami ochrony klientów. Chociaż powierzono mu płatności i transakcje, inne aktywa związane z branżą, w tym niezamienne tokeny (NFT), będą obsługiwane przez Ministerstwo Spraw Cyfrowych (MODA).

Ten ruch ma na celu pomóc skonsolidować i uprościć regulacje kryptograficzne na Tajwanie, który jest obecnie nadzorowany przez wiele agencji. Według raportu Centralnej Agencji Informacyjnej, tajwańscy prawodawcy zamierzają opracować i zatwierdzić odpowiednie ramy regulacyjne dotyczące kryptowalut najwcześniej do końca marca lub kwietnia.

Przeczytaj także : Były CTO Coinbase stawia 2 miliony USDC na Bitcoina – kurs 1 mln do 17 czerwca 2023

Hongkong przyciąga firmy kryptograficzne

Według Christiana Hui, Sekretarza ds. Usług Finansowych i Skarbu w Hongkongu, ponad 80 firm związanych z wirtualnymi aktywami z Chin i innych krajów wyraziło zainteresowanie obecnością w Hongkongu, który ma szansę stać się wiodącą kryptowalutą i siecią internetową3 centrum.

Hui wygłosił uwagi podczas przemówienia w poniedziałek, mówiąc, że specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej odnotowuje napływ zainteresowania globalnych firm kryptograficznych od października, kiedy rząd Hongkongu po raz pierwszy ujawnił swoje zamiary odejścia od Chin, zezwalając na sprzedaż detaliczną handel kryptowalutami przez jego mieszkańców.

Według Hui co najmniej 23 firmy już wskazały, że „planują ustanowić swoją obecność” w mieście, w tym giełdy aktywów cyfrowych, firmy zajmujące się infrastrukturą blockchain, firmy zajmujące się bezpieczeństwem sieci blockchain i dostawcy płatności w wirtualnej walucie.

Firmy te czekają teraz na dalsze informacje o tym, jak rząd Hongkongu planuje wdrożyć swoją politykę kryptograficzną, w tym wymogi regulacyjne, wymogi wizowe dla potencjalnych pracowników oraz wszelkie środki wsparcia, które zostaną wprowadzone dla zasobów cyfrowych i sektora Web3.

Hui zauważył, że rząd przeznaczył 50 milionów dolarów w budżecie na 2023 rok na „przyspieszenie ekosystemu Web3”.

„Dzięki ustanowieniu kompleksowego i jasnego systemu regulacyjnego oczekujemy, że więcej wysokiej jakości przedsiębiorstw VA założy firmy w Hongkongu lub będzie szukać możliwości rozwoju w Hongkongu” – powiedział Hui.

W lutym Hong Kong Securities and Futures Commission (SFC) rozpoczęła okres konsultacji publicznych w celu uzyskania komentarzy na temat jej planów legalizacji śledzenia kryptowalut i proponowanych wymagań dla operatorów platform handlu wirtualnymi aktywami. Okres komentowania jest otwarty do 31 marca, a rząd planuje, aby nowy system licencyjny zaczął obowiązywać 1 czerwca.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze