Kurs złota rośnie i kurs Bitcoina rośnie – razem pokonują opory

Kurs złota rośnie i kurs Bitcoina rośnie – razem pokonują opory

Kurs Bitcoina wzrósł w tym roku ponad 60 %. Złoto na chwilę dzisiaj pokonało opór na 2000 USD za unjcę.

Ciekawy duet na niespokojne czasy. Czy rację mieli ci, którzy nazwali Bitcoina cyfrowym złotem ? Czy to możliwe, że Bitcoin podąża teraz za złotem będąc jego cyfrowym bratem ?

Złoto na chwilę przebija opór na 2000 $

Przed weekendem analitycy nie wykluczali testu poziomu 2000 USD za uncję w obecnym tygodniu. Powodem miały być spadające rynki przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej w sprawie polityki pieniężnej zaplanowanym na środę.

Metal szlachetny wzrósł w zeszłym tygodniu z 1867 USD za uncję do ponad 1980 USD, odnotowując wzrost o ponad 110 USD i najlepszy wynik od marca 2020 r. Kwietniowe kontrakty terminowe na złoto Comex były ostatnio notowane po 1988 USD za uncję, co oznacza wzrost o 65 USD w ciągu dnia.

Największe wydarzenie na które rynki przygotowują się w obecnym tygodniu to posiedzenie w sprawie polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej. Wydaje się jednak, że podwyżka o 25 punktów bazowych w środę jest już w cenach. Inwestorzy są bardziej skupieni na potencjalnej pauzie i obniżkach stóp, które mogą nastąpić.

Według analityków, po gwałtownych wahaniach oczekiwań dotyczących podwyżek stóp procentowych w zeszłym tygodniu, rynek złota jest na zwycięskiej pozycji.

„Rynki wnioskują, że zobaczymy, jak Fed zdecyduje się na kolejne podwyżki o 25 punktów bazowych, a potem prawdopodobnie usiądziemy na tym przez chwilę i zobaczymy, co się stanie. Z perspektywy złota perspektywa jest taka, że biorąc pod uwagę zakłócenia w systemie bankowym i gotowość Departamentu Skarbu USA aby pomóc, możemy uzyskać akomodację, która pozwoli inflacji utrzymywać się dłużej na wyższym poziomie. To dobra rzecz dla złota – powiedział Kitco News, globalny szef strategii surowcowej TD Securities, Bart Melek.

Konsensus na rynku złota jest taki, że Fed będzie musiał złagodzić politykę, zanim inflacja zostanie okiełznana, dodał Melek. I to jest ogromna zmiana perspektywy w stosunku do zaledwie kilku tygodni temu.

Kolejna podwyżka o 25 punktów bazowych może być interpretowana jako nic innego jak ruch Fed w celu utrzymania swojej wiarygodności, powiedział ekspert ds. metali szlachetnych z Gainesville Coins, Everett Millman.

„Nie chcą być postrzegani jako rezygnujący tak szybko z wyższych stawek” – powiedział Millman dla Kitco News.

Po środowej decyzji jest mało prawdopodobne, aby Fed nadal podnosił stopy procentowe, dodał Millman.

„Coś na pewno się zepsuje, jeśli Fed będzie trzymał nogę na pedale” – powiedział.

Przeczytaj także :Były CTO Coinbase stawia 2 miliony USDC na Bitcoina – kurs 1 mln do 17 czerwca 2023

Co powiedział EBC

Europejski Bank Centralny podniósł w zeszłym tygodniu stopę procentową o 50 punktów bazowych, utrzymując jastrzębie stanowisko pomimo obaw sektora bankowego i zawirowań na rynku. Starszy strateg rynkowy RJO Futures, Frank Cholly, powiedział Kitco News, że dało to rynkom pewność, że Fed będzie kontynuował swoje obecne plany.

„Rynek otrzymał odpowiedź wczoraj, gdy EBC podniósł o 50 punktów bazowych. Lagarde przekonywała, że inflacja była zbyt wysoka przez zbyt długi czas. Nie sądzę, aby inflacja w wysokości 2% była realistyczna. Teraz wiedzą, że po drodze zepsują kilka rzeczy – powiedział Cholly.

Nowy program pożyczkowy Fed

W zeszłym tygodniu Fed postanowił pomóc bankom w problemach z płynnością, budząc obawy, że zacieśnienie z zeszłego roku zostanie nieco odwrócone. Według najnowszych danych Fed, w ubiegłym tygodniu banki pożyczyły 164,8 mld USD z dwóch mechanizmów rezerwowych Rezerwy Federalnej.

JPMorgan Chase & Co. oszacował, że dodatkowe finansowanie z nowego programu „Bank Term Funding Program” banku centralnego USA może łącznie wynieść maksymalnie 2 biliony dolarów.

„Sprawia to, że zaostrzenie ilościowe jest trochę wstrzymane, a więcej pieniędzy krąży wokół” – zauważył Melek.

A cały pomysł nie pasuje do wysiłków Fed zmierzających do zacieśnienia polityki pieniężnej, ani nie wróży dobrze w walce z inflacją, powiedział Millman.

Bitcoin szykuje się do pokonania oporu na 28 500 USD

Bitcoin zbiera siły na pokonanie oporu na poziomie 28 500 USD i odwrócić ten zakres cenowy na wsparcie. 30 000 USD na horyzoncie i jest bardzo realne dość szybko.

Dane w tym tygodniu

Wtorek: sprzedaż istniejących domów w USA

Środa: Decyzja Fed

Czwartek: liczba nowych bezrobotnych w USA, sprzedaż nowych domów

Piątek: zamówienia na dobra trwałego użytku

Może Cię zainteresuje :

Komentarze