Tajemnicza śmierć z Bitcoinami w tle

49-letni mieszkaniec Kalkuty w Indiach utonął w rzece Hugli. Ciało mężczyzny znaleziono pływające w rzece dziesięć dni po jego zaginięciu. Główna sekcja zwłok nie wykazała śladów przemocy, co sugeruje, że popełnił samobójstwo. Mężczyzna rzekomo zainwestował w akcje i Bitcoiny. Policja podejrzewa, że strata na inwestycjach może być jednym z powodów targnięcia się na własne życie odnalezionego mężczyzna. Nietrafione inwestycja jako przyczyna ewentualnego samobójstwa, to jedna z głównych wersji wydarzeń branych pod uwagę. Tajemnicza śmierć jest w trakcie wyjaśniania przez policję.

Śmierć samobójcza przez nietrafione inwestycje?

Kilka dni temu ​​indyjska policja poinformowała, że znalazła ciało unoszące się w rzece Hugli, kilka mil na północ od Kalkuty. Osoba, której nazwiska nie ujawniono, zaginęła 16 kwietnia. Bliski krewny mężczyzny powiedział funkcjonariuszom organów ścigania, że ​​ofiara raczej nie miała żadnych poważnych problemów. Mieszkał z żoną i synem w mieszkaniu przy Roy Bahadur Road – jednej z najlepszych dzielnic Kalkuty. Jednak dalsze dochodzenie oszacowało, że mógł zainwestować trochę środków w akcje i Bitcoiny, Strata spowodowana przez nietrafione inwestycje mogły spowodować, że mężczyzna zdecydował się na śmierć samobójczą. Lokalny policjant uważa, że ​​jest za wcześnie, aby wydawać ostateczny osąd: Nic nie wiemy o jego inwestycjach, nie mówiąc już o inwestycjach w Bitcoin. Nie wiemy też, dlaczego udał się w pobliże rzeki. Apelujemy do wszystkich, aby nie wyciągali pochopnych wniosków. Rodzina ofiary nie złożyła zawiadomienia o możliwym zabójstwie. Dokładne śledztwo ma na celu ustalenie motywu potencjalnego samobójstwa.

Zobacz też: Co dalej z kłopotliwym bankiem? Podobno są już oferty przejęcia First Republic

To nie pierwszy taki przypadek w Indiach

Policja w Kalkucie musiała poradzić sobie z innym podobnym przypadkiem na początku tego miesiąca. Wówczas 23-letni mężczyzna próbował skoczyć z mostu na rzece. Mężczyzna wyjaśnił, że chciał popełnić samobójstwo, ponieważ poniósł poważne straty w wyniku inwestowania w kryptowaluty. Inwestowanie w cyfrowe waluty kryje w sobie ryzyko, a ludzie powinni inwestować tylko tyle, ile są gotowi stracić. Niedawno było również głośno o przypadku studenta z indyjskiego miasta Lucknow. Mężczyzna nie był dostatecznie ostrożny i stracił na inwestycji w BTC około 4200 dolarów. Skłoniło go to do popełnienia samobójstwa przez powieszenie. Student prawdopodobnie padł ofiarą oszustów, którzy po uzyskaniu łupów zerwali z nim kontakt. Wtedy mężczyzna zorientował się, że został oszukany i prawdopodobnie to było przyczyną tragicznej decyzji.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze