Belgijska platforma kryptograficzna Bit4You zawiesza działalność. Co jest przyczyną?

Belgijska platforma kryptograficzna Bit4You zawiesiła działalność 26 kwietnia w związku z dochodzeniem w sprawie niewypłacalności CoinLoan. O niewypłacalności firmy zdecydowały estońskie organy regulacyjne. Bit4You zawiesiła wszystkie operacje, w tym wypłaty, w związku z dochodzeniem w sprawie niewypłacalności jednego z kluczowych partnerów.

Platforma Bit4You zawiesza działalność

Belgijska platforma handlu kryptowalutami Bit4You zawiesiła wszystkie operacje, w tym wypłaty, w związku z dochodzeniem w sprawie niewypłacalności jednego z jej kluczowych partnerów. Mowa o CoinLoan. Firma wyjaśniła zawieszenie w poście na blogu, twierdząc, że było to konieczne działanie w celu ochrony użytkowników platformy. Powołała się przy tym na toczące się postępowanie przeciwko CoinLoan, które udziela pożyczek kryptowalutowych: Chcielibyśmy poinformować, że niedawno dowiedzieliśmy się, że jeden z naszych głównych dostawców usług, CoinLoan z siedzibą w Estonii, nie posiada już wymaganej rejestracji jako powiernik wirtualnych walut. Estońskie organy regulacyjne wydały 24 kwietnia nakaz zatrzymania. Jednocześnie zakazał CoinLoan przetwarzania lub uwalniania aktywów bez wyraźnej zgody wyznaczonego tymczasowego zarządcy. Zabrania to platformie przenoszenia, zwalniania lub pozbywania się aktywów lub przetwarzania transakcji w inny sposób bez takiej zgody.

https://twitter.com/Bit4you1/status/1651263878406324232

Zobacz też: Kryptowaluty jako panaceum na gigantyczny kryzys gospodarczy Argentyny?

Reakcja na zarzuty

Bit4You uspokaja, że nic nie wskazuje na to, że wirtualne waluty przechowywane w CoinLoan nie będą możliwe do odzyskania. Wpis na blogu CoinLoan, cytowany przez zespół Bit4You informuje, że ​​firma wierzy, że jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań: Nasz zespół prawny dostarczył wystarczających argumentów, aby udowodnić zdolność CoinLoan do wypełnienia swoich zobowiązań. Powołanie zarządcy tymczasowego wydaje się być dla sądu najłatwiejszym sposobem na znalezienie rozwiązania poprzez umożliwienie niezależnej osobie trzeciej zweryfikowania sytuacji finansowej spółki. Wśród aktywów użytkowników i Bit4You znajduje się ponad 145 Bitcoinów, wartych ponad 4 miliony dolarów. Według wpisu na blogu firmy, stanowi to ponad 81% całkowitych aktywów BTC organizacji.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze