„Super aplikacja” od PayPal już niebawem dla użytkowników z USA

Dan Schulman powiedział, że projekt jest już „całościowo zakodowany” i znajduje się na etapie planowania premiery. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mają mieć możliwość skorzystania z „super apki” w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Przedstawicielstwo firmy PayPal, jednego z wiodących dostawców usług płatniczych, ogłosiło, że ​​jej użytkownicy nie będą musieli czekać zbyt długo na możliwość skorzystania z jeszcze większej liczby funkcjonalności.

Podczas wystosowanego wczoraj komunikatu dla inwestorów za drugi kwartał 2021 roku, dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, poinformował, że proces kodowania początkowej wersji portfela „superaplikacji” firmy został już całkowicie zakończony. Prezes PayPal dodał, że firma planuje udostępnienie portfela dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Portfel superaplikacji będzie oferował oszczędności o wysokiej wydajności, wczesny dostęp do wpłat bezpośrednich, możliwość przesyłania wiadomości, „dodatkowe funkcje kryptograficzne” i wiele innych. Schulman oświadczył, że każdy portfel będzie „unikalny, napędzany przez zaawansowaną sztuczną inteligencję i możliwości uczenia maszynowego”.

PayPal poinformował, że na dzień 30 czerwca miał ponad 400 milionów aktywnych kont użytkowników, z całkowitym wolumenem płatności 311 miliardów dolarów w drugim kwartale 2021 r. Venmo, firma płatnicza należąca do PayPal, która uruchomiła handel kryptowalutami w kwietniu, miała około 58 miliardów dolarów w łącznym wolumenie płatności za drugi kwartał 2021 r., z 76 milionami aktywnych kont.

„Jesteśmy jedną z niewielu firm płatniczych, która umożliwia konsumentom korzystanie z kryptowaluty jako źródła finansowania” – powiedział dyrektor generalny PayPal. „Widzimy również silną adopcję i obrót kryptowalutami na Venmo”.

Na początku tego miesiąca PayPal ogłosił, że zwiększy limit zakupów kryptowalut dla niektórych użytkowników ze Stanów Zjednoczonych z 20 000 USD do 100 000 USD:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze