PayPal zwiększa tygodniowy limit kupna kryptowalut do 100 000 dolarów

3 422

PayPal zwiększa limit zakupu kryptowalut do 100 000 USD. Operator płatności zapowiedział, że ​​wprowadzenie nowych zasad ma na celu zapewnienie klientom „większego wyboru i elastyczności” w kontekście zakupów aktywów cyfrowych.

W wydanym wczoraj (15 lipca) oświadczeniu, PayPal poinformował, że zwiększył limit zakupów kryptowalut dla niektórych klientów ze Stanów Zjednoczonych z 20 000 USD do 100 000 USD tygodniowo. Pośrednik płatności zadeklarował, że ​​ruch ten miał na celu zapewnienie użytkownikom „większego wyboru i elastyczności w zakupie kryptowaluty”.

W październiku 2020 r. PayPal ogłosił, że wejdzie do przestrzeni kryptowalut, umożliwiając uprawnionym klientom z USA korzystanie z kryptowalut do handlu i płatności. Chociaż firma początkowo ogłosiła, że ​​użytkownicy będą ograniczeni do zakupu kryptowalut o maksymalnej wartości 10 000 USD na tydzień, funkcjonalność została ostatecznie uruchomiona z limitem 20 000 USD.

Platforma rozszerza swoje funkcje dla użytkowników kryptowalut już od zeszłego roku, współpracując z Coinbase, aby umożliwić zakupy kryptowalut za pośrednictwem giełdy. W tym samym czasie Venmo – firma płatnicza należąca do PayPala – zainicjowała w kwietniu umożliwienie klientom przechowywania, kupna i sprzedaży aktywów cyfrowych. Przed ogłoszeniem Venmo dyrektor generalny Dan Schulman powiedział, że spodziewa się, że średni miesięczny wolumen transakcji kryptowalutowych na PayPal osiągnie, w ciągu kilku miesięcy, pułap 200 milionów dolarów.

Według danych Statista, w pierwszym kwartale 2021 roku PayPal miał około 392 miliony aktywnych kont użytkowników. Firma nadal inwestowała w firmy skoncentrowane na blockchain, w tym Blockchain Capital i platformę TRM Labs.

Może Cię zainteresować:

Komentarze