Staking na Ethereum 2.0 jeszcze w tym roku?

Staking w 2020

Spekulacje na temat Ethereum 2.0 nie cichną, a w sieci pojawiają się coraz to nowsze przecieki od insiderów. Jedną z ostatnich spekulacji jest ta, gdzie deweloper Ethereum 2.0 przewiduje, że smart kontrakt protokołu pozwalający na zdeponowanie swoich Etherów na sieci 2.0 zostanie wydany w ciągu kilku dni. Sam proces stakingu miałby zacząć się jeszcze w tym roku.

Deweloper organizacji ConsenSys, Ben Edgington, opublikował wpis, który przewiduje, że geneza łańcucha beacon ETH 2.0 nastąpi w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni.

Ostatnie szlify

W poście ogłaszającym uruchomienie wersji zerowej dla klienta 1.0, Edgington ujawnił, że funkcja smart kontraktu depozytowego protokołu powinna zostać ogłoszona w tym tygodniu. Smart kontrakt depozytowy umożliwiający wysyłanie ETH między siecią 1.0 a siecią 2.0 i jest jedną z niewielu pozostałych aktualizacji potrzebnych do ułatwienia wprowadzenia Ethereum 2.0 w fazie 0. Edgington pisze:

Jak rozumiem, jesteśmy gotowi: smart kontrakt depozytowy w ciągu najbliższych kilku dni; geneza łańcucha beacon 6-8 tygodni później.

Faza zero

Aby zakończyć uruchomienie fazy 0, 500 000 Etherów będzie musiało zostać zablokowanych do stakingu po uruchomieniu łańcucha beacon. Następnie sieć przez kilka tygodni będzie się przygotowywać do oficjalnego startu.

Według Edgington, nowa wersja wzmacnia również Ethereum 2.0 przed atakami typu „odmowa usługi” (ang. denial of services), wprowadza opóźnienie genezy i tymczasowe czterokrotne zwiększenie opłat karnych. Kary zostały zwiększone w odpowiedzi na niepokojące zjawiska podczas próby generalnej w sieci testowej Spadina pod koniec września. Owe niepokojące zdarzenia jednak mają „bardzo niski udział” w sieci testowej Medalla.

Warto jednak zauważyć, że w ostatnim czasie aktualizacja Medalla przeżywa ciężkie chwile. Kilka dni temu informowaliśmy o jej sporych problemach technicznych.

Natomiast aktualizacja Spadina wydaje się działać bez zarzutu.

Finansowy Krytyk

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze