Staking na Coinabse będzie kontynuowany – starcie z SEC

Coinbase informuje, że usługi stakingu będą kontynuowane, pomimo represji ze strony SEC

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w USA (SEC) chce rozprawić się z rzekomymi niezarejestrowanymi ofertami papierów wartościowych poprzez programy nagród za staking.

Jedna z czołowych giełd krypto jest już od dawna na celowniku organu regulacyjnego i doświadcza wielu represji z jego strony. W tym bardzo negatywne zdanie odnośnie usługi stakingu.

Staking na Coinbase będzie kontynuowany

Gieła Coinbase oświadczyła, że jej usługi stakingu będą kontynuowane.

Pomimo konfliktu z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie usług stakingu oferowanych przez scentralizowanych dostawców, Coinbase powtórzył klientom, że jego usługi stakingu będą kontynuowane i „w rzeczywistości mogą wzrosnąć”.

W nowym e-mailu skierowanym do klientów, wyróżnionym przez popularnego tradera, AltcoinPsycho, za pośrednictwem Twittera 10 marca, Coinbase przedstawił zaktualizowane warunki stakingu jakie będą obowiązywać od 29 marca.

Zgodnie z nowymi warunkami Coinbase wyjaśnia, że użytkownicy będą otrzymywać nagrody ze zdecentralizowanych protokołów, a nie bezpośrednio z samej giełdy.

„Coinbase działa tylko jako usługodawca łączący Ciebie, walidatory i protokół”, w przeciwieństwie do oferowania części własnych nagród za obstawianie”, czytamy w e-mailu, dodając, że:

„Twoje postawione aktywa będą nadal przynosić nagrody. Jeśli chcesz kontynuować obstawianie, nie jest wymagane żadne działanie. Twoje nagrody za obstawianie mogą faktycznie wzrosnąć”.

Przeczytaj także : Bitcoin już na poziomie 20 000 USD – strach zagląda w oczy

Informacja, że nagrody za obstawiania na Coinbase będą kontynuowane a nagrody mogą potencjalnie wzrastać, może irytować SEC. Jednak precyzyjne rozróżnienie nagród, protokołów i świadczenia usług ma na celu uniknięcie jakichkolwiek problemów z szarą strefą, takich jak te, z którymi ostatnio borykała się konkurencyjna giełda Kraken.

Kraken zgodził się 9 lutego zapłacić 30 milionów dolarów ugody za rzekomy brak rejestracji programu staking-as-a-service w SEC. W ramach umowy Kraken nie może już oferować usług stakingu w Stanach Zjednoczonych.

Ważnym aspektem skargi SEC było to, że użytkownicy stracili kontrolę nad swoimi tokenami podczas korzystania z programu stakingowego Krakena. Inwestorom zaoferowano „ponadwymiarowe zwroty niezwiązane z żadnymi realiami gospodarczymi”, a Kraken nie był również w stanie zapłacić „żadnych zwrotów”.

Coinbase twierdzi, że jego usługi stakingu zasadniczo różnią się od usług Krakena. Dyrektor generalny Brian Armstrong oświadczył 10 lutego, że firma z radością obroni swoją pozycję w sądzie „w razie potrzeby”.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze