Bitcoin już na poziomie 20 000 USD

Bitcoin już na poziomie 20 000 USD – strach zagląda w oczy

Kursy kryptowalut zostały mocno poturbowane podczas czwartkowego handlu. Silvergate Bank ogłosił, że zakończy działalność, a groźba wyższych stóp procentowych skłoniła wielu traderów do wyjścia i zabezpieczenia stabilnych kryptowalut, dopóki ostatnie zamieszanie nie minie.

Akcje również stanęły w obliczu presji spadkowej po południu po wzroście w trakcie porannej sesji w związku ze słabymi początkowymi danymi dotyczącymi roszczeń, ponieważ inwestorzy zdecydowali się na bardziej ostrożne podejście do rynku przed piątkowym kluczowym raportem o zatrudnieniu w lutym. Na zamknięciu giełdy S&P, Dow i Nasdaq zakończyły dzień na minusie, odpowiednio 1,85%, 1,66% i 2,05%.

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że niedźwiedzie na Bitcoinie (BTC) wygrywają z bykami, uderzając w największą kryptowalutę poniżej wsparcia na poziomie 21 000 USD, doprowadzając do spadku w okolice 20 000 USD.

Analityk techniczny Kitco, Jim Wyckoff, zauważył:

„Niedźwiedzie zyskały niewielką krótkoterminową przewagę techniczną w obliczu raczkującego trendu spadkowego cen na dziennym wykresie słupkowym”. Wyckoff dodał, że „Niedźwiedzie wciąż mają pewien impet, aby zasugerować więcej transakcji w bok w najbliższym czasie”.

Dyrektor generalny Eight Global, Michaël van de Poppe – który zauważył, że „ilość negatywnych wiadomości w ciągu ostatnich kilku godzin jest rekordowa” – wskazał obszar 20 400 USD jako potencjalne miejsce do otwarcia długiej pozycji przed popołudniowym spadkiem.

Po spadku Poppe zauważył, że:

„Prawie miesiąc temu ludzie chcieli kupować Bitcoiny i rzucili się na siebie”, ale teraz uciekają, ponieważ od tego czasu cena spadła o 20%.”

Według Poppe:

„Jest to czas, w którym powinieneś zacząć gromadzić, a nie wtedy, gdy kursyt masowo rosną. Kontrastuj ze swoimi emocjami”.

Apel o zachowanie spokoju wydał analityk rynku Rekt Capital, który ponownie opublikował następujący tweet z zeszłego piątku, w którym podkreślono możliwość korekty poniżej 20 000 USD. Chociaż taki ruch nadal pozostawiłby BTC w zakresie makro, w którym handluje się od jakiegoś czasu, Rekt Capital ostrzegł, że BTC nadal stoi w obliczu możliwego trendu spadkowego w skali makro w nadchodzących tygodniach.

Przeczytaj także : Napięcia Rosja-USA mogą doprowadzić do zakazu eksportu uranu, powodując gwałtowny wzrost cen uranu – Amir Adnani

Altcoiny zostają zniszczone

Rynek altcoinów został zniszczony, gdy cena Bitcoina spadła, a duża liczba walut cyfrowych z pierwszej 200 odnotowała dwucyfrowe straty przekraczające 15%.

Najbardziej dotknięte tokeny to Huobi Token (HT), który momentami spadał już nawet o 90 %.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi obecnie 940 miliardów dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 41,7%.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze