Senator USA otwiera drogę dla kryptowalut mimo ataku SEC

Amerykańska senator Cynthia Lummis kontynuuje swoje wysiłki mające na celu stworzenie pozytywnego regulaminu kryptowalutowego, pomimo toczących się pozwów przeciwko SEC.

Lummis spotkała się z pochwałami na Twitterze, gdy podzieliła się swoim zaangażowaniem w tworzenie regulaminu umożliwiającego posiadanie i handel aktywami cyfrowymi w Stanach Zjednoczonych. Jej wpis przypomina o oczekiwanej ustawie, która miała być opublikowana w kwietniu.

Wspólnie z senatorem Kirsten Gillibrand, Lummis uczestniczy w inicjatywie obydwu partii opracowania rozległego regulaminu dla kryptowalut. Planuje się, że obecne wysiłki legislacyjne przyniosą znaczny postęp w Kongresie w tym roku, zapewniając istotny regulamin dla dynamicznie rozwijającego się sektora aktywów cyfrowych.

W swoim wpisie senator podkreśliła sukces swojej partii w zapobieżeniu wprowadzeniu 30% podatku od wydobycia aktywów cyfrowych w niedawnym porozumieniu w sprawie limitu zadłużenia. Lummis podkreśliła, że walka o ustanowienie przejrzystego regulaminu dla branży kryptowalutowej jest daleka od zakończenia.

Zobacz też: Kongres w USA dogaduje szczegóły ustawy dotyczącej stablecoin – to dobrze czy źle?

W kontrze do SEC

Proponowany projekt ustawy ma na celu osiągnięcie kilku celów, w tym jasne zdefiniowanie kryptowalut i potencjalne usunięcie ich klasyfikacji jako „papierów wartościowych”. Poprzez ustanowienie precyzyjnej klasyfikacji tokenów, ustawa ma na celu stworzenie stabilnych ram regulacyjnych dla firm i inwestorów w branży kryptowalut. Wysiłek ten ma na celu rozwiązanie niepewności regulacyjnych, stymulowanie innowacji i promowanie odpowiedzialnego wzrostu w sektorze.Gillibrand podkreśliła znaczenie metodycznego podejścia. Zrewidowany projekt ustawy będzie zawierał jasne wytyczne dotyczące procedur niezbędnych do zdobycia tokenów, tworząc kompleksowy regulamin, który obejmuje różne aspekty tokenizacji.

SEC
Lumis i Gillibrand. Źródło: https://www.forbes.com/

Proponowane przepisy prawdopodobnie wprowadzą uniwersalny zakaz stosowania stabilnych kryptowalut algorytmicznych. Algorytmiczne stablecoiny nie mają zabezpieczenia w postaci fiatów lub innych aktywów. Zamiast tego działają jak kryptowaluta i polegają na algorytmie, który nieustannie dostosowuje całkowitą podaż i odzyskuje wartość nominalną stablecoina. Jednak konieczne są dalsze dyskusje w celu określenia podmiotów uprawnionych do emisji stabilnych kryptowalut oraz wymagań dotyczących utrzymywania rezerw w dolarach amerykańskich.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze