Sberbank planuje stworzyć własną kryptowalutę | Binance usunięta z czarnej listy domen w Rosji

4 022

Sberbank planuje stworzyć własną kryptowalutę, a lokalny rosysjki sąd usunął Binance z listy domen internetowych znajdujących się na czarnej liście.

Sberbank chce uruchomić własną kryptowalutę?

Rosyjski bank państwowy Sberbank zwrócił się podobno do krajowego banku centralnego o zgodę na uruchomienie własnej kryptowaluty za pośrednictwem platformy blockchain.

Wiceprezes zarządu banku, Anatolij Popow powiedział, że głównym celem jest uruchomienie cyfrowego zasobu jeszcze wiosną tego roku.

„Sberbank złożył na początku stycznia wniosek w Banku Rosji o rejestrację swojej platformy blockchain, ponieważ zgodnie z prawem cyfrowe aktywa finansowe mogą być emitowane na zarejestrowanej platformie”.

Popov wyjaśnił, że bank przetestował już technologię i „widział, że to rozwiązanie działa”.

Zgodnie z rosyjskim prawem procedura rejestracji może trwać do 45 dni. Bank centralny tego kraju mógłby wykorzystać te ramy czasowe do rozwiązania wszelkich potencjalnych problemów lub wyzwań, jakie napotka przy realizacji projektu.

Binance nie jest już na czarnej liście w Rosji

Giełda kryptowalut z siedzibą na Malcie podała w zeszłym roku, że sąd w regionie Archangielska orzekł o zablokowaniu dostępu do jej domeny w ramach krajowej jurysdykcji. Sąd argumentował, że platforma rozpowszechniała informacje o nieuregulowanych aktywach cyfrowych, w tym oczywiście o bitcoinie.

Binance twierdzi, że domena pojawiła się na rosyjskiej „czarnej liście” pomimo braku wcześniejszych ostrzeżeń wydanych przez rosyjskie władze czy organy ścigania. Przedstawiciele giełdy poinformowali wówczas opinię publiczną, że zamierzają zwrócić się o pomoc prawną i obiecali podjąć walkę o uchylenie decyzji.

Wygląda na to, że Binance odniosło sukces. Pojawiły się doniesienia, jakoby ​​Sąd Okręgowy w Archangielsku uchylił orzeczenie.

W rezultacie użytkownicy Binance z Rosji będą mogli mieć pełny dostęp do serwisu giełdy, jako że została ona usunięta z rejestru zabronionych zasobów internetowych.

„Mamy nadzieję, że wraz z przyjęciem przejrzystych przepisów w zakresie regulacji kryptowalut w Rosji takie przypadki staną się przeszłością, a niepewność regulacyjna nie będzie już negatywnie wpływać na rozwój projektów kryptowalut w Rosji.”skomentował dyrektor Binance w Rosji Gleb Kostarev.

Komentarze