Binance na czarnej liście w Rosji. Czy giełda zostanie zdelegalizowana?

1 098

Rosja delegalizuje Binance?

Rosyjski sektor telekomunikacyjny oznaczył domenę Binance jako zabronioną witrynę na terenie Federacji Rosyjskiej. Dzieje się to zaledwie trzy miesiące po tym, jak analityk Finbold ostrzegł przed potencjalną delegalizacją największej giełdy kryptowalut. Regulator, Roskomnadzor, zauważył, że Binance zostało „oflagowane” z powodu dystrybucji danych związanych z nabywaniem walut cyfrowych, takich jak Bitcoin.

Rosja wciąż analizuje

W artykule OP-ED analityk Vladislav Ginko stwierdził, że brak przejrzystości Binance sprawi, że największa giełda na świecie będzie miała kłopoty. Ginko wskazał dwuznaczność Binance w swoich działaniach jako główny argument rosyjskich organów nadzoru przeciwko giełdzie. Do tej pory Rosja pozostaje jednym z głównych rynków Binance, ponieważ kraj ten wciąż dąży do prawnego zdefiniowania statutu kryptowalut.

Analityk zwrócił uwagę, że Binance zaniedbał niektóre czynniki, tworząc obraz firmy, która nie chce utrzymać swojej pozycji lidera rosyjskiego rynku. Na przykład zauważył, że Binance nawet nie ujawnił, kto jest menedżerem grupy zarządzającej spółką w Rosji, co jest kluczowym pytaniem, jeśli Binance nie chce stracić rynku rosyjskiego. Uważa, że ​​takie stanowisko będzie stanowić pretekst do podważenia, w jaki sposób Binance planował przynieść rosyjskiej gospodarce korzyści w zakresie zatrudnienia, inwestycji i podatków.

Прощай

Ginko uważa, że ​​czas Binance w Rosji mógł się skończyć. Zauważa, że ​​Binance powinno było wykorzystać otwartość Rosji, aby zbadać innowacje w technologii blockchain i wyjaśnić swoją działalność w tym kraju:

Tak więc Binance już spóźnił się i nie dołożył odpowiednich starań, aby przekonać rząd Rosji, że będzie to ważny element bezspornego przejścia Rosji na gospodarkę cyfrową. Wspomniałem o tym już kiedyś, a teraz stało się prawdą.

Jak to dalej będzie?

Cała sprawa jest nie tylko ciekawa, że rozgrywa się pomiędzy największą giełdą kryptowalut na świecie i jednym z najważniejszych graczy na politycznej mapie świata. Rosja przecież od dawna zapowiada marsz ku innowacji i to nie tylko ze względu na chęć poprawy bytu obywateli. Wyścig zbrojeń na arenie międzynarodowej trwa w najlepsze. A cyfrowe waluty stają się jego kolejną częścią.

Finansowy Krytyk

Komentarze