Samsung udostępni swój portfel kryptowalutowy

Południowokoreańska marka Samsung pozwoli użytkownikom z Brazylii, Kanady i innych na korzystanie z usług swojego portfela, w którym można przechowywać bitcoiny.

Samsung rozszerza usługi portfela

Użytkownicy w Brazylii, Kanadzie i sześciu innych krajach na całym świecie będą mogli korzystać z usług portfela cyfrowego Samsung Wallet, w którym będą mogły być przechowywane aktywa cyfrowe, takie jak bitcoin (BTC).

W komunikacie prasowym z przedstawiciele firmy poinformowali, że usługa portfela zostanie aktywowana również w Australii, Hongkongu, Indiach, Malezji, Singapurze i na Tajwanie. Kraje te są dodawane do ponad 13, w których portfel już działa.

Według Jeanie Han, wiceprezesa wykonawczego i szefa zespołu ds. portfela cyfrowego, wraz z rozszerzeniem usługi na te kraje, w tym największe państwo w Ameryce Południowej, akcja „rozszerzenia dostępności Samsung Wallet” dla społeczności została zakończona sukcesem.

Brazylia wiodącym krajem w adopcji kryptowalut

To, że Brazylia została wybrana jako jeden z krajów, w których uruchomiono usługi Samsung Wallet, nie jest przypadkowe. Jest to jeden z wiodących krajów pod względem adopcji technologii oraz ekosystemu bitcoin i kryptowalut.

Według danych Chainalysis, firmy zajmującej się analizą blockchain i bezpieczeństwa, Brazylia jest obecnie siódmym krajem na świecie o najwyższym wskaźniku adopcji kryptowalut. To plasuje ją na drugim miejscu, zaraz za Stanami Zjednoczonymi.

Brazylia jest również jednym z krajów, które już zgodziły się na regulacje dotyczące sektora kryptowalut i blockchain. Ustawa dotycząca Bitcoina została zatwierdzona w grudniu. Wejdzie w życie w tym roku po zatwierdzeniu jej przez prezydenta Luiza Lulę Da Silvę.

Samsung i jego związek z portfelami

Wallet to narzędzie, które umożliwia przechowywanie różnych plików, haseł, biletów lotniczych, dowodów osobistych i zasobów wirtualnych.

Wykorzystuje technologię Samsung Knox i integruje się z portfelem Samsung Blockchain w celu zarządzania zasobami kryptowalutowymi. Portfel jest obecnie dostępny dla wielu urządzeń mobilnych i obsługuje Bitcoin, Ethereum, a także inne aktywa cyfrowe.

W lutym 2022 roku poinformowano, że ta aplikacja została „odświeżona i ulepszona” z okazji premiery linii Galaxy S22. To, co było najnowocześniejszym urządzeniem według marki, zawierało obsługę kryptowalut poprzez portfel Samsung Wallet.

W 2019 roku marka po raz pierwszy wkroczyła do świata cyfrowych portfeli. W tym czasie umożliwiła przesyłanie bitcoinów i eteru przez Samsung Blockchain Keystore SDK.

Komentarze