Millenialsi uważają Bitcoin za bezpieczną przystań

Według ostatniego raportu BanklessTimes, millenialsi w większości uważają Bitcoin (BTC) za bezpieczną przystań. Ponadto daje im to możliwość dywersyfikacji inwestycji, co jest szczególnie ważne w czasach niepewności gospodarczej.

Millenialsi w większości ufają kryptowalutom

Według BanklessTimes 67% millenialsów czuje zaufanie do cyfrowych aktywów i uważa największą kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej za sposób na dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego.

Biorąc pod uwagę opublikowane wyniki, dyrektor generalny BanklessTimes, Jonathan Merry, stwierdził:

„Millenialsi uważają BTC za bezpieczną przystań ze względu na zdecentralizowane systemy i zwiększone bezpieczeństwo. Daje im to możliwość dywersyfikacji inwestycji, co jest ważne w czasach niepewności gospodarczej.”

Badanie pokazuje, że millenialsi – w przeciwieństwie do generacji X i Baby Boomers -uważają, że adopcja bitcoinów stanie się bardziej powszechna w nadchodzących latach.

Źródło: Bankless Times

Millenialsi są optymistycznie nastawieni do Bitcoina

BanklessTimes stwierdził, że ​​milenialsi reprezentują najważniejszą grupę wiekową pod względem inwestowania w Bitcoina.

Milenialsi pozytywnie oceniają cechy najpopularniejszego cyfrowego aktywa: jego zdecentralizowany charakter, ograniczoną podaż, siłę dzięki technologii blockchain i różne możliwości użycia.

Pomimo korzyści, jakie oferuje Bitcoin, raport ujawnia również pewne ograniczenia, jakie ma wiodąca kryptowaluta. Wśród nich wyróżnia się to, że Bitcoin jest nowym aktywem, co czyni go podatnym na ataki i zmienność.

Warto pamiętać, że przyjęcie kryptowalut do codziennego użytku nie jest jeszcze powszechnie akceptowane. Według przeciwników cyfrowych aktywów Bitcoin nie jest „wystarczająco skalowalny”. BanklessTimes zwraca uwagę, że ponieważ Bitcoin nie jest regulowany przez żaden organ centralny, jego powszechne użycie jest obarczone ryzykiem.

Milenialsi doświadczeni przez ostatnie światowe kryzysy

Zainteresowanie Bitcoinem przez millenialsów nie jest nową kwestią. Należy pamiętać, że było to pokolenie najbardziej dotknięte ekonomicznie kryzysem Covid-19.

Pokolenie w wieku od 24 do 39 lat na własnej skórze doświadczyło wielkiego kryzysu finansowego z 2008 roku, a później padło ofiarą skutków pandemii koronawirusa.

Z tych powodów nie jest zaskakujące, że milenialsi uważają Bitcoin za świetną alternatywę inwestycyjną dla tradycyjnych aktywów.

Komentarze