DBS Bank uruchomi giełdę dla klientów z Hongkongu

Chiny dążą do tego, by stać się centrum aktywów cyfrowych. Singapurski DBS Bank planuje ubiegać się o licencję, która pozwoli mu oferować usługi handlu kryptowalutami klientom z Hongkongu.

DBS Bank stara się o licencję na handel kryptowalutami w Hongkongu

„Planujemy ubiegać się o licencję, aby bank mógł sprzedawać aktywa cyfrowe naszym klientom z Hongkongu ” – powiedział Sebastian Paredes, dyrektor generalny DBS Bank Hong Kong.

Paredes zauważył, że DBS z zadowoleniem przyjmuje nowe zasady związane z kryptowalutami w Hongkongu, a także jest „bardzo wrażliwy” na ryzyko związane z zasobami cyfrowymi. Bank chce zostać jednym z pierwszych, którzy zaoferują kryptowalutę” – dodał.

DBS Bank ma giełdę kryptowalut w Singapurze

DBS Bank dokonał ogromnego ruchu w branży kryptowalut, uruchamiając swoją instytucjonalną giełdę kryptowalut w Singapurze pod koniec 2020 r. Firma pracuje również nad rozszerzeniem swojej platformy kryptowalut dla inwestorów detalicznych i zastosowaniem zdecentralizowanej technologii finansowej banku centralnego Singapuru.

DBS Group ogłosił, że jej zysk netto wzrósł o 20% do rekordowego poziomu 8,19 mld SGD, czyli 6,7 mld USD w 2022 r. Całkowite przychody wzrosły o 16% do 16,5 mld SGD (12,4 mld USD), po raz pierwszy przekraczając 16 mld SGD.

Chiny centrum cyfrowych aktywów

Plany DBS Bank dotyczące ekspansji na Hongkong pojawiają się, gdy specjalny region administracyjny Chin potwierdził swoją przyjazną dla kryptowalut postawę.

W styczniu sekretarz finansów Hongkongu Paul Chan stwierdził, że rząd Hongkongu jest otwarty na współpracę ze startupami kryptowalutowymi i fintech w 2023 roku. Urzędnik powiedział również, że wiele firm z sektora wyraziło chęć rozszerzenia swojej działalności w Hongkongu lub notowania na lokalnych giełdach.

W grudniu 2022 r. ustawodawcy z Hongkongu przyjęli przepisy ustanawiające system licencjonowania dla dostawców usług związanych z zasobami wirtualnymi. Nowe ramy regulacyjne mają na celu zapewnienie takiego samego stopnia uznania rynku dla giełd kryptowalut, jaki jest obecnie stosowany w przypadku tradycyjnych instytucji finansowych.

Singapur ma ostrzejsze podejście

Podczas gdy władze Hongkongu ostatnio otwierały się na kryptowaluty, Singapur przyjął ostrzejsze podejście do sektora kryptowalut po poważnych niepowodzeniach branży kryptowalut w 2022 r. W październiku władze monetarne Singapuru zaproponowały zakazanie wszelkich form kredytów kryptowalutowych po bankructwie kryptowalutowego fundusz hedgingowy Three Arrows Capital.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze