Ripple (XRP) rzeczywiście będzie wchodzić na giełdę!? Są pewne jasne sugestie

Ripple publikuje ogłoszenie o pracy, które dosyć mocno sugeruje możliwość wejścia na giełdę.

Chodzi dokładnie o ogłoszenie o pracę opublikowane w dniu 16 października. Firma poszukuje pracownika na stanowisko starszego menedżera ds. komunikacji z udziałowcami. Poszukiwania są prowadzone w wielu lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych, jak i poza USA. Ogłoszenie to skłoniło wielu entuzjastów kryptowalut do zasugerowania, że to wyraźna wskazówka co do planów firmy dotyczących wejścia na giełdę.

Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, rola ta będzie wymagała bezpośredniej komunikacji z udziałowcami, co jest związane z firmami notowanymi publicznie. Dodatkowo kandydat byłby “odpowiedzialny za strategię i realizację komunikacji oraz zarządzanie relacjami z kluczowymi grupami istniejących i potencjalnych inwestorów, obecnych udziałowców i analityków finansowych”. 

Opis stanowiska podkreśla potrzebę stworzenia strategicznych planów dostosowanych do sytuacji. Mowa o sytuacjach takich jak „fuzje i przejęcia, inwestycje, wydarzenia likwidacyjne i inne momenty o dużym wpływie”. Rola obejmuje również tworzenie materiałów skoncentrowanych na inwestorach, takich jak prezentacje czy analizy. Miałoby to na celu informować i edukować potencjalnych inwestorów o perspektywach i wynikach firmy. Jest to niezbędnym elementem procesu przygotowania do debiutu publicznego (IPO – Initial Public Offering). Obowiązki stanowiska obejmują także utrzymywanie bazy danych udziałowców i zarządzanie rutynową komunikacją, taką jak kwartalne aktualizacje.

Zobacz też: Izrael skutecznie blokuje kryptowalutowe konta, które mogą być powiązane z Hamasem!

Ripple na fali wznoszącej

Wielu zwolenników kryptowaluty XRP oraz społeczność związaną z firmą Ripple na platformie X (dawniej Twitter) traktuje ogłoszenie o pracę jako wskazówkę, że w niedalekiej przyszłości Ripple może czekać IPO. Niektórzy kluczowi przedstawiciele firmy także sugerowali możliwość wejścia na giełdę, ale nie dali żadnych wskazówek co do terminu. Tak było przed planowaną imprezą, na której miało być świętowane “zwycięstwo nad SEC”, pod koniec września.

Wykres XRP z ostatniego roku. Źródło: coinmarketcap

Ripple był ostatnio w centrum uwagi ze względu na pozew Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zarzucał on, że ​​XRP jest papierem wartościowym. Ripple odniósł duże zwycięstwo w procesie w lipcu, gdy sędzia uznał, że XRP nie jest papierem wartościowym pod względem obrotu na giełdach kryptowalut.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze