Ripple wypuści dla europejskiego kraju państową walutę. XRP utrzymuje bycze momentum

Ostatnie wzrosty na rynku kryptowalut nie ominęły nie tylko Bitcoina, ale także Ethereum i pozostałych altcoinów. Ripple (XRP) utrzymuje bycze momentum i od połowy marca odmawia spadków poniżej ostatnich poziomów wsparcia. Aktualna cena to ok. 0,52 centy za token, a analitycy rynku wskazują, że kolejny przystanek dla XRP to $0,6. Głównym powodem aprecjacji kryptowaluty Ripple są obiecujące prognozy dotyczące sporu z amerykańskim regulatorem oraz umowa z europejskim krajem w sprawie emisji cyfrowej waluty krajowej.

Źródło: CMC

Ripple podpisuje umowę z Czarnogórą. Wyemituje CBDC

Według wiadomości z 11 kwietnia, Ripple (XRP) zawarło umowę z Czarnogórą w sprawie pilotażowego programu cyfrowej waluty państwowej (Central Bank Digital Currency, CBDC – przyp. red.). Bank centralny tego europejskiego kraju pragnie być „na topie” najnowszych trendów w bankowości i postanowił postawić na partnerstwo z Ripple w celu materializacji swojej wizji.

Dyrektor centralnego banku Czarnogóry, Radoje Žugić zauważył, że:

„jako bank centralny zaangażowany w śledzenie aktualnych krajowych trendów bankowych, CBCG aktywnie dąży do zapewnienia wydajnego systemu finansowego. Z niecierpliwością spoglądamy na współpracę z Ripple przy pilotażowym projekcie tworzenia CBDC / stablecoina. Poprzez wspomniany projekt pilotażowy bank centralny będzie współpracować z rządem Czarnogóry i czarnogórskimi środowiskami akademickimi w celu stworzenia praktycznej waluty cyfrowej / bezpiecznego rozwiązania walutowego, aby przetestować funkcjonalność i potencjał głównej technologii blockchain. Przeanalizuje również korzyści i zagrożenia, jakie CBDC lub krajowe stablecoiny mogłyby stanowić w zakresie dostępności elektronicznych środków płatniczych, bezpieczeństwa, wydajności, zgodności z przepisami, a co najważniejsze, ochrony praw i prywatności użytkowników końcowych.”

Zobacz też: Ralph Lauren integruje kryptowaluty. Od dzisiaj za towary marki zapłacisz jednym z kilkunastu tokenów

Wieloryby akumulują XRP doprowadzając do aprecjacji ceny

Według danych statystycznych firmy analitycznej Santiment, token Ripple był bardzo popularny u kryptowalutowych wielorybów od marca 2023 r., co skutecznie wywindowało jego cenę. Najbogatsi hodlerzy, czyli ci, którzy trzymają między 10 a 100 milionów sztuk XRP, dokupili średnio kolejne 30 milionów monet. Zakupy wielorybów są uznawane przez inwestorów i obserwatorów rynku za byczy sygnał, który wzmacnia zaufanie do całego projektu i prowadzi do kolejnych fal aprecjacyjnych w przyszłości.

Źródło: Santiment

Według Santiment, średni wiek tokenu XRP wszedł w ostatnich tygodniach w trend wzrostowy. Pod koniec marca miał co prawda bowiem etap wyprzedaży, jednak już od 1 kwietnia trwa stabilne bycze momentum.

Zobacz też: Solana jest niedowartościowana? Liczba aktywnych adresów ponownie przewyższyła Ethereum

Źródło: Santiment

Średni wiek kryptowaluty mierzy sentyment wśród długoterminowych posiadaczy tokenów projektu. Wskaźnik ten pokazuje jak długo monety spędzają pod ich aktualnymi adresami, a więc jak bardzo ich posiadacze chcą się ich pozbyć. Po osłabieniu pod koniec marca, rosnący Mean Coin Age sygnalizuje, że długoterminowi hodlerzy pozycjonują się teraz na przyszłe zyski.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze