Ripple da radę? Prawnik ocenia aktualne szansę na wygranie sporu z SEC

Adwokat Jeremy Hogan ocenia, że wycofanie zarzutów wobec kadry kierowniczej Ripple, może oznaczać znaczącą zmianę w sporze prawnym z SEC. Według prawnika ostatecznego wyroku sądu powinniśmy doczekać się w przyszłym roku, a obecna sytuacja wygląda korzystniej dla Ripple.

Ripple na drodze do zwycięstwa?

Prawnik Jeremy Hogan przekonuje, że Ripple jest na dobrej drodze, by ostatecznie zwyciężyć batalię sądową z SEC. Niedawno wycofano wszystkie zarzuty stawiane kierownictwu Ripple, co Hogan odczytuje jako dobry znak. W swoim wpisie na portalu X (dawniej Twitter) prawnik pisze, że Fakty zostały ustalone i nie należy spodziewać się żadnych przełomowych rewelacji. W związku z tym uwaga skupia się teraz na ostatecznym wyroku sądu, który prawdopodobnie zostanie ogłoszony w przyszłym roku i będzie dotyczył przede wszystkim Ripple.

Hogan przypuszcza również, że pomimo ustalenia wyroku sądu w sprawie Ripple vs SEC, powinniśmy spodziewać się, że to nie koniec sporu. Jak prognozuje prawnik, powinniśmy się przygotować na długie miesiące pod znakiem protestów, apelacji i ogólnego kwestionowania postanowień sądu.

Zobacz też: Ripple rozważa wprowadzenie ważnej funkcji. Co musi się stać, żeby do tego doszło?

Wnikliwych analiz ciąg dalszy

Jeremy Hogan analizuje cały spór dość wnikliwe. Jeszcze kilka dni temu przedstawił nawet procentowe szanse, jakie jego zdaniem mają poszczególne scenariusze rozstrzygnięcia tej sprawy. Według Hogana jest 40% szans, że proces będzie ciągnął się dalej w 2024 roku. Na ugodę między zwaśnionymi stronami jest 32% szans, a na porozumienie do końca 2023 roku 19%. Hogan zostawił jeszcze 8% szans na ewentualny niespodziewany scenariusz, którego nikt nie przewiduje i nie bierze pod uwagę.

Yassin Mobarak, który prowadzi firmę z branży technologicznej i startupów ma wątpliwości co do ostatecznego zakończenia tej sagi. Z jednej strony, jak twierdzi Mobarak, SEC może celowo przedłużać proces prawny, aby utrzymać niepewność w sektorze kryptowalut. Dotychczasowe rozstrzygnięcia pozytywnie wpływały na kurs XRP. Jednak na dłuższą metę, cała branża może być zmęczona tym sporem. Z drugiej strony nie wyklucza scenariusza, w którym SEC wycofuje oskarżenia przeciwko Ripple, by uniknąć negatywnego rozgłosu.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze