Raport: Ripple sprzedało tokeny XRP o wartości 360 milionów dolarów w I kwartale 2023 r.

W niedawno opublikowanym kwartalnym raporcie XRP Markets Report, Ripple, wiodąca firma zajmująca się technologią blockchain, ujawniła szczegóły swojej ostatniej działalności i zapewniła wgląd w aktualną sytuację na rynku kryptowalut. Raport zawiera dużo standardowo korporacyjnej gadki, podkreśla zaangażowanie Ripple w przejrzystość i proaktywną komunikację jako odpowiedzialnych interesariuszy w branży i tak dalej. Ciekawe liczby pojawiają się trochę później.

Ripple sprzedało 360 mln USD w tokenach XRP

W pierwszym kwartale 2023 r. całkowita sprzedaż tokenów XRP firmy Ripple, po odjęciu zakupów, wyniosła 361,06 mln USD, co oznacza duży wzrost w porównaniu do sprzedaży w poprzednim kwartale w wysokości 226,31 mln USD. Ten gwałtowny wzrost sprzedaży odzwierciedla rosnący popyt na usługi Ripple, w szczególności ich kluczowy produkt On-Demand Liquidity (ODL), który ułatwia tanie płatności transgraniczne przy użyciu XRP.

Raport podkreśla również ciągłą silną aktywność on-chain XRP Ledgera (XRPL). Liczba transakcji na XRPL wzrosła o 9% do 116 milionów, w porównaniu do 106 milionów w poprzednim kwartale. Ponadto wolumeny zdecentralizowanych wymian odnotowały przyzwoity wzrost o 34%, osiągając 115 mln USD w I kwartale 2023 r. Zawarto też informację, że ok. 140 tysięcy XRP spalono w wyniku przeprowadzanych transakcji, sprawiając że mniej jest ich obecnie w obrocie.

Cena XRP na moment pisania artykułu oscyluje w granicy 0,47 dolara za token.

Zobacz też: Twórca Tornado Cash, mixera używanego do anonimizowania transakcji kryptowalutowych, wyszedł z więzienia. Opublikował pierwszy tweet

Źródło: CMC

Zmiany regulacyjne są kolejnym istotnym punktem raportu. Kilka krajów, w tym Unia Europejska (UE), Wielka Brytania (UK) i Zjednoczone Emiraty Arabskie (UAE), zaproponowały nowe ramy regulacyjne i systemy licencjonowania dla kryptowalut. Ripple pochwalił te wysiłki i podkreślił znaczenie odpowiedzialnych regulacji w branży. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że Ripple dalej walczy z amerykańską Komisją ds. Papierów Wartościowych i Giełd, choć według obserwatorów rynku firma raczej wygra ten proces. Spór trwa już od dwóch lat! Firma spodziewa się jego rezultatu gdzieś w 2023 r.

Raport rzuca również światło na ostatnie globalne wydarzenia, które wpłynęły na rynki finansowe, takie jak kryzys bankowy i zakłócenia płynności. Pomimo tych wyzwań, rynki kryptowalut, w tym XRP, wykazały się znaczną odpornością. Ripple, które nazywa siebie w raporcie zdyscyplinowanym i odpowiedzialnym interesariuszem, pozostało skupione na minimalizowaniu wpływu kryzysu na swoich partnerów i zapewnieniu jak najlepszych doświadczeń dla swoich klientów.

Zobacz też: Głupota to raj dla scammerów. 70 BAYC skradzionych przez złe kliknięcie, rekordzista wydrenował 115 mem-coinów

Ponadto w raporcie podkreślono zaangażowanie Ripple w rozwój ekosystemu XRP Ledger. Messari, wiodąca firmę analityczna w sektorze kryptowalut uwzględniła XRP Ledger w swoich badaniach, Ripple wspomina też o uruchomieniu instytucji XRPL Commons, stowarzyszenia non-profit mającego na celu wspieranie społeczności XRP Ledger. XRPL Labs uruchomiło też zdecentralizowaną giełdę (DEX) opartą na przeglądarce, która zapewnia dostęp do natywnego XRPL DEX, rozszerzając dostępność dla użytkowników na całym świecie.

Patrząc w przyszłość, Ripple przewiduje ciągłą niepewność makro w nadchodzących miesiącach. Firma stoi jednak na stanowisku, że instytucje, które stawiają na pierwszym miejscu rozważne zarządzanie ryzykiem i użyteczność w świecie rzeczywistym, będą dobrze prosperować po ustabilizowaniu się obecnego klimatu (naturalnie mówią o sobie – przyp. red.).

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze