Ranking „wszech aktywów” | Bitcoin w TOP 10! Aha.. Mamy nowe ATH!

4 670

Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 669 miliardów dolarów, całkowita wartość Bitcoin jest zbliżona do wartości akcji Tesli czy Tencent. Jak wygląda aktualnie ranking wszech aktywów inwestycyjnych? Na którym miejscu jest bitcoin?

Trzy godziny po wyznaczeniu ATH na poziomie powyżej 35 000 USD, kurs bitcoina znalazł się powyżej 36 000 USD. Gwałtowny wzrost ceny, w połączeniu z nowo wydobytymi BTC, zaowocował kapitalizacją rynkową w wysokości 669 miliardów dolarów.

btc usd ranking aktywów
kurs BTC USD; źródło: TradingView

Ranking wszech aktywów po nowym ATH bitcoina

Powyższe wystarczyło, by uczynić BTC ósmym najcenniejszym zasobem na świecie, według Asset Dash, który śledzi sytuację akcji, funduszey podlegających obrotowi giełdowemu i kryptowalut.

Niecałe dwa tygodnie temu Bitcoin wyparł z zestawienia firmę Visa. Następnie, zaledwie pięć dni później, pokonał deficyt wynoszący 70 miliardów dolarów, aby wyprzedzić Berkshire Hathaway, firmę zarządzaną przez przeciwnika Bitcoina, Warrena Buffetta. Od tego czasu BTC prześcignął również w Taiwan Semiconductor Manufacturing.

Nad Bitcoinem znajduje się szereg czołowych firm świata. Apple jest liderem, z kapitalizacją rynkową w wysokości 2,23 biliona dolarów. Zaraz za nim plasują się Microsoft (1,65 biliona dolarów), Amazon (1,62 biliona dolarów), firma macierzysta Google Alphabet (1,18 biliona dolarów) i Facebook (773 miliardy dolarów).

ranking aktywów
Ranking aktywów globalnych: źródło: assetdash

Ale miejsca od 6 – 7 wyglądają na dojrzałe do zajęcia, jeśli tylko Bitcoin zechce kontynuować swój wzrost. Akcje chińskiego konglomeratu Tencent są warte 734 miliardów dolarów, a Tesla Elona Muska osiąga kapitalizację rynkową w wysokości 6976 miliardów dolarów.

Nie tylko bitcoin

Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą, która doświadcza ruchów wzrostowych. Ethereum jest obecnie 75 najcenniejszym aktywem, z kapitalizacją rynkową 130 miliardów dolarów. Wartość wskaźnika wzrosła, w ciągu ostatniego tygodnia, o 50%. Pomogło to ETH przebić się niedawno przez pozycje zajmowane przez Morgan Stanley i Starbucks.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze