Przyszłość Bitcoina zależy nie tylko od halvingu i ruchów SEC. Ten czynnik bywa pomijany

Cena Bitcoina w ostatnim czasie znaczącą ruszyła w górę, ale wszyscy oczekują, że najlepsze dopiero przed nami. To co miałoby, według wielu ekspertów, spowodować kolejne wzrosty to przede wszystkim zbliżający się halving BTC. To wydarzenie zaplanowano na pierwszą połowę 2024 roku. Dodatkowo pozytywne nastroje nakręca nadzieja na pozytywną decyzję w sprawie ETF BTC. Jednak jest jeszcze jedna kwestia, która może zaważyć na przyszłej cenie Bitcoina, która rzadko jest wspominana.

Cena Bitcoina nie zależ tylko od halvingu i ETF

Cena Bitcoina gwałtownie rośnie przed kolejnym halvingiem, ponieważ rynki oczekują na zatwierdzenie przez SEC regulowanego funduszu ETF BTC. Jednak analitycy „Cointelegraph” zwracają uwagę, że inflacja w USA może mieć największy wpływ na cenę kryptowaluty, niż wspomniane elementy. Inflacja zwolniła w październiku, ale nadal była wysoka i wyniosła 3,2%. Na listopadowym posiedzeniu FOMC przewodniczący Fed Jerome Powell powiedział, że walka banku centralnego z inflacją jeszcze się nie skończyła.

Jak możemy przeczytać na portalu, niewielkie ochłodzenie cen konsumenckich może dać Bitcoinowi wzrost po tygodniu, w którym obserwuje się spowolnienie popytu ze strony przedsiębiorstw i dużych inwestorów. Od samego początku Bitcoin był silnym zabezpieczeniem przed inflacją waluty banku centralnego. Analityk Jefferies zauważył niedawno, że Bitcoin jest „krytycznym zabezpieczeniem” przed deprecjacją waluty.

Zobacz też: Ta decyzja wpłynie pozytywnie na Bitcoina?

Jakie prognozy dotyczące inflacji na najbliższe miesiące?

Eksperci przypuszczają, że w przyszłym roku bank centralny odejdzie od obecnego twardej polityki utrzymywania wysokich stóp procentowych. Niższe stopy procentowe pomogłyby złagodzić spadek PKB, który w przyszłym roku może zbliżyć się do poziomu oznaczającego recesję. Tym samym oczekuje się, że Fed może do maja przyszłego roku rozpocząć obniżki stóp procentowych. Analitycy UBS Investment Bank przedstawili następującą prognozę: Spodziewamy się znacznie wolniejszego wzrostu w 2024 r., rosnącej stopy bezrobocia i znaczących obniżek stopy funduszy federalnych.

UBS oczekuje, że Fed obniży stopy procentowe, co prawdopodobnie uwolni podaż pieniądza i może spowodować wyższą inflację ogółem.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze