Ta decyzja wpłynie pozytywnie na Bitcoina?

Jak zapowiedział, tak zrobił. Senator Ted Cruz oficjalnie przyjmuje wsparcie na jego kampanię wyborczą w Bitcoinach. Republikański polityk dał się poznać jak entuzjasta kryptowalut i zwolennik wspierania rozwoju branży. Czy zaangażowanie znanych polityków może pomóc, czy zaszkodzić adopcji kryptowalut?

Ted Cruz oficjalnie przyjmuje Bitcoina

Senator Ted Cruz umożliwił swoim wyborcom wspieranie jego kampanii wyborczej poprzez przesyłanie wsparcia finansowego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że polityk przyjmuje wsparcie również w kryptowalutach. Jak oświadczył polityk w niedawnym wywiadzie dla Forbesa: Jestem optymistycznie nastawiony do Bitcoina i z dumą przyjmuję datki na kampanię bitcoinową. Na oficjalnej stronie polityka widnieje logo Bitcoina, co informuje o możliwości wsparcia jego kampanii za pomoc kryptowaluty.

Senator korzysta z BitPay, kryptoprocesora płatności, który umożliwia płatności Bitcoinami, Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC) z możliwością natychmiastowej konwersji na USD. Jeśli posunięcie Cruza okaże się skuteczne, może zachęcić innych polityków do pójścia w jego ślady. Jednocześnie może to spowodować większe zainteresowanie kryptowalutami zarówno w dyskusjach politycznych, jak i wśród zwykłych obywateli.

Zobacz też: Bitcoin osiągnie 50 000 USD jeszcze przed halvingiem. Tak twierdzi znany analityk

Politycy wciąż ostrożni wobec kryptowalut

Z jednej strony część polityków okazuje gotowość wspierania kryptowalut. Było ono widoczne chociażby podczas niedawnej konferencji Bitcoin 2023 w Miami. W ramach wydarzenia przemówienia wygłosili politycy z różnych środowisk. Obecni byli kandydaci na prezydenta, tacy jak Tulsi Gabbard, Robert Kennedy i Vivek Ramaswamy.

Z drugiej strony, pomimo rosnącego zainteresowania kryptowalutami wielu polityków pozostaje sceptycznych. Niechęć administracji widać najlepiej w ciągłych sporach SEC z różnymi podmiotami z branży. Jednocześnie część polityków amerykańskich chętnie wprowadziłoby projekt CBDC, co nie pokrywa się z oczekiwaniami społeczeństwa. Jak wykazało badanie CATO Institute, 74% Amerykanów sprzeciwia się CBDC jako zamiennikowi tradycyjnej waluty. Niektóre obszary jak Floryda, po decyzji gubernatora Rona DeSantisa, zdecydowały o zakazie korzystania z CBDC.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze