Bitcoin osiągnie 50 000 USD jeszcze przed halvingiem. Tak twierdzi znany analityk

Bitcoin w październiku pozytywnie zaskoczył użytkowników i wyraźnie pobudził apetyty na więcej. Nie jest zatem zaskoczeniem, że wielu analityków zaczyna zasypywać nas wyjątkowo optymistycznymi scenariuszami na przyszłość. Jeden z nich twierdzi, że Bitcoin, jeszcze przed halvingiem, osiągnie barierę 50 tys. USD.

Bitcoin dobije niebawem do 50 tys. USD?

Niedawna analiza przeprowadzona przez popularnego analityka rynku kryptowalut Michaëla van de Poppe wskazuje, że cena Bitcoina przed halvingiem dojdzie do przedziału 45 0000-50 000 USD. Analityk twierdzi również, że zanim do tego dojdzie, BTC będzie musiał przebić kluczową barierę na poziomie 38 000 USD: Myślę, że zobaczymy opór #Bitcoin na poziomie 38 tys. dolarów, ale najprawdopodobniej przed halvingiem będziemy kontynuować w kierunku 45-50 tys. dolarów. Co dalej? Według van de Poppea po dojściu do tej bariery czeka nas dłuższa konsolidacja, a później nie wykluczone, że pojawi się szansa na nowe ATH.

Jakby nie patrzeć, to kolejny ekspert, który wielkie nadzieje pokłada w halvingu Bitcoina. Ostatni wystrzał kursu z końcówki października ma być pierwszym etapem wzrostów. Głównym argumentem mającym potwierdzać taki scenariusz ma być historia, która pokazuje, że z reguł znaczne wzrosty był związane z halvingiem. Są jednak eksperci, którzy przestrzegają, żeby nie zapominać o wyjątkowo zmiennej i nieprzewidywalnej naturze kryptowalut.

Zobacz też: Bitcoin dosłownie rozpalił wyobraźnie inwestorów. Wzrost zainteresowania aż o 826%!

Zyskają też altcoiny, a BTC nie koniecznie wystrzeli?

Michaëla van de Poppe odniósł się również co do ewentualnej przyszłości altcoinów. Według niego możemy spodziewać się, że za chwilę rozpocznie się dobry czas dla altcoinów, który potrwa do kwietnia. Swój optymizm analityk argumentuje między innymi tym, że za nami bessa, która była jedną z najdłuższych w historii. Podobne prognozy przedstawił David Lifchitz dyrektor inwestycyjny funduszu aktywów cyfrowych ExoAlpha. Lifchitz ocenia, że na altcoiny może czekać wzrost, ale Bitcoin może w tym czasie „odpoczywać”.

Jednak nie wszyscy podzielają optymizm van de Poppea. Peter Schiff założyciel i główny strateg Euro Pacific Capital powiedział, że spodziewa się, iż rajd Bitcoina zakończy się fiaskiem. Co ciekawe, zupełnie inaczej niż większość, Schiff uważa, że ​​Bitcoin spadnie po ewentualnym zatwierdzeniu przez SEC wniosku o BTC ETF.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze