Bitcoin dosłownie rozpalił wyobraźnie inwestorów. Wzrost zainteresowania aż o 826%!

Znaczący wzrost, jaki odnotował Bitcoin na początku tygodnia spowodował, że wielu inwestorów i użytkowników wyraźnie się uaktywniło lub zwiększyło swoje zainteresowanie kryptowalutami. Najlepszym tego dowodem są wyniki poszukiwań w Googlach fraz powiązanych z kryptowalutami. Tylko w Wielkiej Brytanii fraza „kup Bitocina” odnotował wzrost aż o 826%.

Bitcoin coraz popularniejszy

Bitcoin przebił kilka dni temu barierę 30 tys. USD. Wówczas robiło się interesująco, ale prawdziwy wybuch zainteresowania spowodowało dobicie do granicy 35 tys. USD za jednego Bitcoina. Oczywistym było, że przełoży się to na ruch na giełdzie. Jednak wzrost zainteresowania bardzo wyraźnie widać też w wyszukiwarce Google. Według badań przeprowadzonych przez Cryptogambling.tv, w ciągu siedmiu ostatnich dni frazy powiązane z Bitcoinem na całym świecie zyskyały na popularności o kilkaset procent. Szczególnie wybija się przypadek Wielkiej Brytanii, gdzie fraza „kup Bitcoina” zyskała aż 826%.

Jak ocenił rzecznik Cryptogambling.tv Niezwykły wzrost liczby wyszukiwań hasła „kup Bitcoin” w Wielkiej Brytanii w połączeniu z odrodzeniem się kryptowaluty podkreśla rosnące zainteresowanie i potencjalny wpływ zaangażowania tradycyjnych instytucji finansowych w świat aktywów cyfrowych.

Zobacz też: Bitcoin ETF? „Nie obchodzi mnie to”. Popularny entuzjasta BTC studzi emocje

Ogromny ruch również w USA

Nie mniej interesujące wyniki, niż w Wielkiej Brytanii, odnotowano także w USA. Według danych z Google Trends, użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wyszukiwali frazę „czy powinienem teraz kupić Bitcoin?” wzrosła o ponad 250%. Bardzo wyraźnie wzrosły również tzw. frazy niszowe, takie jak np. „czy mogę kupić Bitcoin na Fidelity?” Ta fraza w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła o ponad 3100%. Kolejne frazy, które cieszyły się wyjątkowo dużą popularność to „Czy to dobry moment na zakup Bitcoina?”. W ciągu ostatniego tygodnia odnotował na całym świecie wzrost o 110%. Nie jest też dużym zaskoczeniem, że znacznie częściej wyszukiwano informacji ze słowem „ETF”. Przykładowo, liczba wyszukiwań dla frazy „BlackRock Bitcoin ETF” wzrosła o 250%. Świadczy to o większym entuzjazmie dla informacji związanych z funduszem ETF dla firmy BlackRock, który obecnie oczekuje na zatwierdzenie.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze